اتحادیه کارگران به مناسبت هفته کارگر بیانیه صادر کرد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی به مناسبت هفته کارگر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایلنا، اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی به مناسبت هفته کارگر بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: 

«بسم الله الرحمن الرحیم

ابتدا هفته کارگر را به عموم کارگران شریف و زحمتکش ایران تبریک عرض می‌نماییم و پیشاپیش روز جهانی کارگر را به عموم کارگران ایران و جهان تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم.

هفته کارگر مصادف شده است با ماه مبارک رمضان، آرزو داریم که نماز و روزه‌های‌تان قبول درگاه حق تعالی واقع گردد «آمین یا رب العالمین». ما کارگران قراردادی و پیمانی سالهاست چشم انتظار اجرای قانون صحیح کار می‌باشیم و انتظار داریم امنیت شغلی به جامعه کارگری کشور بازگردد. لذا با توجه به اصلاح تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار که سقف کارهای موقت را چهار سال تعیین نموده است و سقف زمانی آن طبق مصوبه هیئت وزیران رو به اتمام می‌باشد، امیدواریم امسال سال حل و فصل و اصلاح تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار باشد و دیگر شاهد انعقاد قراردادهای موقت در کارهای با ماهیت مستمر و دائم نباشیم. 

با توجه به اینکه تفسیر مفهوم مخالف دادن به بخشی از تبصره ۲ که عبارت؛ اگر در آن به کار رفته دیگر معنایی ندارد، دیوان عدالت اداری که از آن انتظار می‌رفت رای سال ۱۳۷۳ خود را در مورد تبصره ۲ اصلاح و سقف قراردادهای موقت را حداکثر معادل همان مدتی که در آیین نامه تبصره ۱ در هیئت دولت به تصویب رسیده است را مقرر می‌کرد، این مشکل برای همیشه حل و فصل می‌گردید. در پایان از همه کسانی که جهت اصلاح ماده ۷ و تبصره‌های دو و یک آن کوشیدن و تلاش می‌کنند سپاسگزاریم.»

 انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایلنا
برای مشاهده کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا