حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم استان قزوین

به دنبال اشتغالزایی در مناطق محروم و کم برخوردار هستیم و از طرح‌های اقتصادی در این مناطق حمایت می‌کنیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قزوین گفت: به دنبال اشتغالزایی در مناطق محروم و کم برخوردار هستیم و از طرح‌های اقتصادی در این مناطق حمایت می‌کنیم.

نصرتی قزوینی نژاد افزود: اشتغالزایی در مناطق و روستاهای کمتر توسعه یافته یکی از دستاوردهای صندوق کارآفرینی امید در استان قزوین بوده که رشد و توسعه این مناطق را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه در این راستا در هفته دولت ۱۰ طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۱۴۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۹ نفر توسط صندوق کارآفرینی امید به بهره برداری رسید، اظهار داشت: تولیدی پوشاک در روستای نجم آباد قزوین به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال که زمینه اشتغال برای ۲۰ نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده، یکی از طرح های یاد شده است.

نصرتی قزوینی نژاد اظهار داشت: از دیگر طرح های شاخص صندوق در هفته دولت، تخصیص تسهیلات به کارآفرینی در روستای اردلان شهرستان آوج بوده، که یک کارگاه تولید فنس با دریافت ۹ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال و اشتغال ۱۷ نفر افتتاح شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قزوین ادامه داد: تجهیز کارگاه خیاطی لباس زنانه در روستای شیرزند شهرستان تاکستان با اشتغالزایی ۱۲ نفر و کارگاه تولید کفش در روستای دانسفهان در شهرستان بویین زهرا با ایجاد اشتغال برای ۵۷ نفر از دیگر طرح های بهره برداری شده صندوق کارآفرینی امید در استان قزوین بوده است.

وی همچنین ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید در یک سال اخیر به یک هزار و ۱۴۷ متقاضی در سر فصل های مختلف و همچنین به ۲۴۳ نفر در زمینه های خویش فرمایی و کارفرمایی تسهیلات اعطا کرده است.

نصرتی قزوینی نژاد بیان کرد: همچنین اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال تسهیلات به مشاغل خانگی داده شده و در مجموع در یک سال اخیر بستر اشتغال برای ۵۰۳ نفر فراهم گردیده است.

صندوق کارآفرینی امید، نهاد مالی تخصصی و حمایتی است ‌که ‌در زمینه تامین مالی و حمایت از کسب و کارهای خُرد فعالیت می‌کند.

ماموریت صندوق کارآفرینی امید تجمیع سپرده‌های خُرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک برای ایجاد کسب و کارهای کم سرمایه و کسب و کارهای متوسط با محوریت فعالیت های کارآفرینانه و نیازهای منطقه‌ای است.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا