۹۱۵ طرح مشاغل خانگی در قزوین تسهیلات دریافت کردند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۹۱۵ طرح مشاغل خانگی در استان،طی یکسال گذشته، تسهیلاتی به مبلغ بیش از پنج میلیارد و ۲۷۸ میلیون تومان دریافت کردند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمدمهدی رحیمی نیارکی، افزود: برای استان قزوین در حوزه حمایت از مشاغل خانگی طی سال جاری ۸۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود:تسهیلات مشاغل خانگی به دارندگان مجوز این مشاغل در دوبخش مستقل و پشتیبان پرداخت می شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: برای افراد مستقل ۱۰۰ میلیون تومان و برای افراد پشتیبان به ازای هر نفر زیرمجموعه ۵۰ میلیون تومان و حداکثر برای ۴۰ نفر تا دو میلیارد تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

رحیمی اضافه کرد: این تسهیلات با بهره چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله است و جامعه هدف در تقویت مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار، زنان روستایی و شهری دارای مهارت و همچنین جوانان هستند.

این مسوول اشتغال استان با تاکید بر همکاری بانک های عامل برای جذب اعتبارات هدفگذاری شده، خاطر نشان کرد: بانک‌های کشاورزی، رفاه کارگران، توسعه تعاون و پست بانک در پرداخت این تسهیلات با ما همکاری دارند و در صورت جذب و پرداخت اعتبارات تخصیصی می توانیم مجددا همان رقم را دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه حدود ۵۱۵ رسته شامل رسته های مستقل(خوداشتغالی و انفرادی) و پشتیبان(دارای زیرمجموعه) در پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی تعیین و ابلاغ شده است، اضافه کرد: تقویت پیشران های شیرینی سنتی قزوین، دوخت و دوز و پوشاک، کفش دانسفهان، قالی، زنبورداری، قارچ، عروسک سازی و خشکبار شامل بسته بندی فندق، بادام، پسته و میوه خشک در اولویت کاری ما قرار دارد.

رحیمی گفت:متقاضیان برای دریافت این تسهیلات ابتدا باید مجوز مشاغل خانگی را از طریق دستگاه های میراث فرهنگی، صمت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید دریافت کنند و سپس مراحل بعدی مربوط به دریافت تسهیلات را پیگیری کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا