دبیر کل اتاق بازرگانی تهران: توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی نیازمند نوآوری است

اعضای هیأت مدیره کانون کارآفرینی استان تهران دیدار با دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در خصوص توسعه کارافرینی ، اشتغال و چالش های این حوزه گفتگو کردند .

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از کانون کارآفرینی استان تهران، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در این دیدار با اشاره به فضای مساعد برای  راه اندازی اکوسیستم نوآوری در کشور گفت: در حال حاضر  دیگر  ظرفیت‌های  استاتیک شناخته شده نظیر آب و خاک و هوا دیگر قابلیت پاسخگویی به نیازهای توسعه کشور را ندارند و باید  به دنبال راه های جدید برای توسعه کشور بود.

بهمن عشقی مشکل دیگر کشور نبود جریان مولد اندیشه در کشور عنوان کرد و گفت :  کانون موقعی می‌تواند اثر گذار و نقش آفرین باشد که مولد جریان اندیشه در کشور باشد.

وی  همچنین پیشنهاد  کرد: کانون با توجه به ماهیت خود ، بحث کارآفرینی متکی بر نوآوری را به طور جدی مطرح و روی آن تبلیغ کند چرا که جامعه ایران به شنیدن حرف جدید نیاز دارد.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران  در ادامه  همکاری  کانون کارآفرینی با مدرسه تکاپو را  جهت  هم  افزایی  دو مجموعه مفید توصیف کرد .

علی  نقیب رئیس هیأت مدیره کانون کارآفرینی استان تهارن  نیز در این دیدار ضمن  ارائه  گزارشی  از نحوه شکل گیری  و ساختار کانون از جمله وظایف کمیسیون های چهارگانه  اظهار داشت: شرایط حاکم جامعه کانون را بیشتر به سمت تسهیل گری کسب و کار سوق داده است.

بهروز حبیبی نایب رئیس هیأت مدیره  کانون هم با بیان دغدغه های حوزه کارآفرینی، تشکیل باشگاه صد ساله‌ها را  مطرح  و تصریح کرد هدف از  این کار را تعهد اعضای آن  مبنی بر افزایش عمر بنگاه خود را به صد سال و بیشتر است  که  این کار نیاز به مقدمات و تمهیدات زیادی در زمینه آموزش و … دارد و می‌تواند در برنامه کار کانون قرار بگیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
کانون کارآفرینی استان تهران
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا