داود ثمری: سرای نوآوری سیستم‌های هوشمند در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات از اخذ مجوز تاسیس و راه‌اندازی سرای نوآوری سیستم‌های هوشمند و فناوری‌های نرم در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، داود ثمری با بیان اینکه زیرساخت‌های حمایت و توسعه سراهای نوآوری در کنار مراکز رشد، منجر به پیشرفت حوزه‌های فناوری می شود، گفت: معاونت علم و فناوری این واحد دانشگاهی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه، از تمامی اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان فناور در قالب‌های مختلف مراکز رشد، سراهای نوآوری، اعضای هیات علمی‌ فناور و دانشجویان فناور حمایت می‌کند.

وی افزود: سرای نوآوری، یک نهاد اجتماعی است که از طریق ایجاد شبکه نوآوری شامل آموزش‌های فناوری و خلاقیت، مدارس کسب و کار، مراکز نوآوری و شتاب دهنده‌ها، مراکز رشد، پارک علم و فناوری و بهره‌گیری از زیرساخت های آزمایشگاهی، کارگاهی، تحقیقاتی، تجاری سازی، حقوقی و مالی با تمرکز بر یک حوزه فناورانه منجر به پیشرفت جامعه می‌شود.

معاون علم و فناوری واحد علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاه آزاد با وجود بسترهای مناسب علمی و بهره‌مندی از اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان، هم اکنون با راه‌اندازی سراهای نوآوری، مسیر حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و به عبارتی دانشگاه فناور را با سرعت بیشتری دنبال می‌کند.

براساس گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، ثمری راه‌اندازی و حمایت از سراهای نوآوری را راهی مهم و موثر برای ساخت پل میان دانشگاه و صنعت دانست و ادامه داد: ارتباط مستقیم بین دو حوزه دانشگاه و صنعت، معمولا با مشکلاتی مواجه می شود، بنابراین باید حلقه‌هایی میان این دو نهاد ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در واقع دانشگاه از طریق سرای نوآوری به شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های دانش‌بنیان به کارگزارها و کارگزارها به صنعت متصل می‌شوند و بدین ترتیب پلی میان دانشگاه و صنعت ایجاد می‌شود. به عبارت دیگر سرای نوآوری شامل فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه‌ می‌شود که فضای تبادل، تعامل و کارآفرینی را به وجود می‌آورد و به انسجام‌دهی روند ایده تا محصول کمک می‌کند.

معاون واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: سرای نوآوری سیستم‌های هوشمند و فناوری های نرم واحد علوم و تحقیقات به منظور گسترش و تقویت ارتباط علمی بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی کشور در زمینه‌های مختلف علوم مهندسی کامپیوتر و هوش مصنوعی و سایر علوم مربوطه در راستای تحقق اهداف، آمادگی خود جهت حمایت از تمامی ایده‌های فناورانه و نوآورانه را داشته و در جهت تبدیل ایده به محصول تلاش می کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا