فرهاد نوری: تولید محصولات دانش‌بنیان از خروج یک هزار میلیون دلار ارز جلوگیری کرد

معاون سازمان توسعه تجارت گفت: با تولید محصولات دانش‌بنیان از خروج یک هزار میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، فرهاد نوری معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت صبح امروز در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمان که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان و پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد اظهار داشت: مشکلات وجود دارد اما وجود مشکلات به این معنی نیست که آینده تاریک است.

وی با بیان اینکه شواهد اقتصادی نشان از آینده روشنی در اقتصاد کشور دارد و در مجموع سال 1400 سال خوبی بوده است گفت: وظیفه ما است که به سمت کاهش مشکلات اقتصادی پیش برویم.

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه برخی از مشکلات تجارت در داخل بنگاه‌های اقتصادی از جنس ارتقای بهره‌وری و ارتقای تکنولوژی و آموزش است افزود: خریداران خارجی کالای ایرانی از نماندن در اوج کیفیت کالا گلایه دارند که چرا این کیفیت متغیر است و در سفرهای خارجی این را به ما می‌گویند.

وی با بیان اینکه در بازارهای بین الملل خیلی جای شرکت‌های کوچک نیست و باید با شرکت‌های بزرگ در این بازار هدف صادراتی را دنبال کرد و نتیجه بهتری گرفت ادامه داد: کالای ایرانی می‌تواند همواره در قله بماند و این مهم نیاز به عزم و اراده دوباره ما دارد.

نوری با اشاره به اینکه در صادرات فنی و مهندسی و صادرات فرش کشور در قله بودیم و امروز باید آسیب شناسی شود که چرا از قله فاصله گرفته‌ایم بیان کرد: تعدد رایزنان بازرگانی و افزایش کشورهای هدف صادراتی را در سازمان توسعه تجارت پیگیری کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در کاهش خروج ارز از کشور کارهای بزرگی انجام شده گفت: در یک سال گذشته با تولید محصولات دانش‌بنیان از خروج یک هزار میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا