فرزاد جهان بین: دانشگاه آزاد اسلامی به قطب صنایع خلاق تبدیل می‌شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به قطب صنایع خلاق تبدیل می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس، فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در اختتامیه نخستین رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی که عصر پنجشنبه در سالن کتابخانه دکتر حبیبی برگزار شد اظهار کرد: بدون آفرینش مستمر و خلاقیت نمی‌توان کاری را پیش برد. زمانی که خلاقیت با فضای فرهنگی و دانش‌بنیان گره بخورد می‌تواند این فضا را تحت تأثیر خود قرار دهد.

وی افزود: فرهنگ از حیث تأثیرگذاری نسبت به حوزه‌های اقتصادی و سیاسی عنصر بالادستی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: امروز گردش مالی صنایع خلاق و فناوری‌های فرهنگی در دنیا ۲ هزار میلیارد دلار است و ۳۰ میلیون نفر در آن اشتغال دارند. امروزه اثرگذاری در جهت فرهنگی درگرو این امر است.

جهان‌بین با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد که نباید از آن غافل شد، گفت: در جشنواره صنایع خلاق فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی از بین ۶۰۰ تیم، ۶۰ تیم انتخاب شدند، در نهایت ۱۴ نفر در جلسه برگزیده شدند. وظیفه معاونت فرهنگی شناسایی و حمایت افراد و استفاده از ظرفیت‌های آن در جامعه است.۰

وی افزود: این رویداد با همکاری معاونت فناوری و نوآوری و معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد برگزار شده است. امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی به قطب صنایع خلاق تبدیل شود.

حامد افشاری رئیس هیئت داوران رویداد در ادامه این برنامه گفت: بیشتر حمایت‌ها از فناوری‌های سخت صورت گرفته است اما بسیاری از کشورها با سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های نرم، اقتصاد خوبی را رقم زده‌اند.

وی درباره برگزاری رویداد ملی و صنایع خلاق و فناوری فرهنگی گفت: آغاز این رویداد در پیک‌های کرونا صورت گرفت، ۶۰۰ اثر به دبیرخانه رویداد ارسال شد، پس از داوری‌های فنی ۶۰ اثر به‌عنوان برگزیده انتخاب شد.

افشاری بیان کرد: ما در یک فرآیند آموزشی و منتورینگ مجازی تلاش کردیم در مدت سه ماه کسب و کارهای فرهنگی توسعه دهیم. ۱۴ اثر به‌عنوان برترین‌ها انتخاب شدند این ۱۴ اثر مورد حمایت دانشگاه قرار خواهد گرفت. برخی از این آثار می‌توانند برای کشور ثروت آفرینی داشته باشند. ۵ تیم به‌عنوان تیم برتر در این رویداد شناخته شدند.

تقدیر از برگزیدگان

در پایان از تیم های برگزیده در رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر به عمل آمد که اسامی آنها به شرح زیر است:

امید سیفی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در محور انیمیشن

صابره ریگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش در محور طراحی پارچه و پوشش

مریم نعمتی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در محور قلم زنی

آیدین شهبازی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در محور آفرینش های خلاق

ایران پبدنی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در محور طراحی پارچه و لباس

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا