سورنا ستاری: دانشگاه‌های ما در حال حاضر پذیرای ده‌ها هزار نفر دانشجوی افغانستانی هستند/ بیش از ۴۵ شرکت دانش بنیان توسط جوانان افغانستانی هدایت می‌شوند

معاون علمی و فناوری با بیان اینکه حمایت از نخبگان افغانستانی‌ها جدی‌تر می‌شود، گفت: از صد نفر اول کنکور کشور افغانستان هشتاد نفر در ۴ دانشگاه کشورمان با حمایت بنیاد ملی نخبگان پذیرش شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در صفحه مجازی خود در خصوص نخبگان و مهاجران افغانستانی منتشر کرد.

در این پست آمده است؛

«در میان مهاجرین همسایه شرقی ما از کشور افغانستان هستند افرادی که به حوزه کاری من مربوط هستند.

دانشگاه‌های ما در حال حاضر پذیرای ده‌ها هزار نفر دانشجوی افغانستانی هستند. امسال مهمان‌های ویژه تری هم خواهیم داشت.

از صد نفر اول کنکور کشور افغانستان هشتاد نفر در ۴ دانشگاه کشورمان با حمایت بنیاد ملی نخبگان پذیرش شدند.

معاونت علمی و فناوری هم در دو سال گذشته از فعالیت‌های نخبگان، استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان افغانستان بطور جدی حمایت کرده است.

حضور نخبگان و کارآفرینان افغانستانی به تبادلات اقتصادی ما و توسعه روابط و صادرات محصولات ایرانی کمک شایانی خواهد نمود و روابط ساختاری علمی و اقتصادی را بین دو کشور مسلمان، همسایه و همزبان را توسعه خواهد داد.

در حال حاضر این عزیزان بیش از ۴۵ شرکت دانش بنیان را سرپرستی و هدایت می‌کنند و باعث کارآفرینی برای ایرانیان هم شده اند.

در یک برنامه منسجم در دو سال گذشته و با همکاری نزدیک وزارت کشور برای بیش از ۴۰۰ نفر از نخبگان و کارآفرینان افغانستانی اقامت‌های ۵ ساله و بالاتر صادر شده و زمینه فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و کارآفرینی ایشان در کشور توسعه قابل ملاحظه‌ای داشته است. این حمایت‌ها همچنان با جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت.» زمینه فعالیت‌های علمی کارآفرینان افغانستانی توسعه می‌یابد.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
خبرگزاری دانشجو
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا