عیسی منصوری: باید فرهنگ‌سازی شود تا کد شغلی را مانند کدملی و کدپستی نهادینه‌سازی کنیم/ ۲۵ میلیون نفر در سامانه ملی اشتغال و کسب‌وکار ثبت‌نام کردند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۵ میلیون نفر اطلاعات شغلی خود را در سامانه ملی اشتغال و کسب‌وکار ثبت کرده‌اند که از این تعداد برای ۹ میلیون کد شغلی صادر شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، عیسی منصوری در این باره اظهار داشت: اطلاعات شغلی یک میلیون نفر نیز در حال بررسی است تا کد شغلی صادر شود. 

وی افزود: باید فرهنگسازی شود تا کد شغلی را مانند کدملی و کدپستی نهادینه سازی کنیم. 

این مقام مسوول، با تاکید بر اینکه اطلاعات ۴.۵  میلیون بنگاه در سامانه ملی اشتغال و کسب و کار ثبت شده است، گفت: این بنگاه ها در حوزه های مختلف شغلی هستند که امیدواریم این فرایند همچنان استمرار یابد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یک سامانه ملی مشاغل نیز زیر پوشش این سامانه وجود دارد که بزودی، اطلاعات کامل افراد دارای مشاغل خانگی در آن به ثبت می رسد.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، در هشت سال گذشته ۸۵۳ هزار فقره تسهیلات با اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومان پرداخت شده که در مجموع ۵۴۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده است. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا