آغاز فعالیت قرارگاه نظارت میدانی بر طرح‌های اشتغال استانی وزارت کار

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار قرارگاه اشتغال با هدف نظارت میدانی بر طرح‌های اشتغال توسط اداره‌کل امور استان‌ها خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «حبیب‌الله جلیلی» در این‌ باره گفت: تشکیل «قرارگاه اشتغال کشور» در امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب دستور مقام عالی وزارت انجام گرفت.

وی افزود: نظر به تأکید رئیس جمهور در خصوص ایجاد تعهد یک میلیون شغل در سال در همایش نظارت ستادی و اجلاسیه سراسری مدیران اجرایی استان‌ها و دستگاه‌های تابعه این وزارت و دستور وزیر کار در جهت تحقق تعهد صورت گرفته، طی جلسه‌ای که با همکاری معاونت اشتغال برگزار شد، مقرر گردید «قرارگاه اشتغال» با هدف نظارت حضوری بر طرح‌های اشتغال ثبت شده در سامانه رصد در اداره‌کل امور استان‌ها آغاز به کار کند.

جلیلی اظهار داشت: فعالیت این قرارگاه که از روز شنبه هشتم بهمن‌ ماه آغاز شد و تا روز شنبه ۲۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، توسط ادارات‌کل استان‌ها پیگیری و کمیته‌ای در این دفتر، فعالیت آن را رصد و ارزیابی می‌کنند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مقرر است، استان‌ها در بازه زمانی چهل روز فعالیت قرارگاه اشتغال تمام طرح‌های ثبت‌شده در سامانه رصد را طی هماهنگی با مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی طرف قرارداد به صورت میدانی و حضوری، نظارت و هر ۴۸ ساعت یک بار گزارش میزان نظارت صورت‌ گرفته را اعلام کنند.

وی گفت: گزارش دریافتی با گزارش جامع سامانه سانار تطبیق داده شده، جمع‌بندی لازم صورت گرفته و در اختیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل امور استان‌های وزارت کار بیان کرد: بنا داریم در ۴۰ روز فعالیت این قرارگاه حداقل ۱۵ مورد گزارش ارزیابی استان‌ها جهت استحضار وزیر ارسال شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا