از ایده‌های موفق استانی برای الگوسازی در توسعه شبکه نخبگانی استفاده خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: یکی از برنامه‌های جدی دولت سیزدهم، برقراری ارتباط نهادینه و مؤثر دولت و دانشگاه برای توسعه شبکه نخبگانی در حوزه‌های علمی، صنعت، سیاست و کارآفرینی است و از ایده‌های موفق استان‌ها برای الگوسازی در کشور استفاده می‌کنیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، محمد صادق خیاطیان، روز چهارشنبه در سفر به زاهدان با حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کرد.

خیاطیان در ابتدای این نشست با تشریح مأموریت‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، برقراری ارتباط مؤثر میان دولت و دانشگاه را یکی از این وظایف دانست و اظهار داشت: واقعیت این است که تاکنون کار‌های بسیاری در حوزه ارتباط دولت و دانشگاه صورت گرفته، اما این ارتباط هنوز متأسفانه ساختارمند و نهادینه نشده است. رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، گفت: یکی از برنامه‌های جدی دولت سیزدهم، برقراری این ارتباط به صورت نهادینه و ایجاد شبکه نخبگانی در حوزه‌های علمی، صنعت، سیاست و کارآفرینی است و در این مسیر از ایده‌های موفق استان‌ها برای الگوسازی در کشور استفاده می‌کنیم.

 خیاطیان، ادامه داد: ما در راستای مأموریت‌های ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور، تاکنون نشست‌هایی را با اقشاری مانند کشاورزان، دانشگاهیان، نمایندگان مجلس و صنعتگران برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم در حوزه‌های راهبردی، مشورت‌های جامعی را در اختیار دولت و شخص رئیس جمهور قرار دهیم. همچنین در سفر‌های استانی، موضوعات و مسائل مطرح شده را جمع‌بندی و به رئیس جمهور منتقل می‌کنیم.

 استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های خوبی در حوزه فناوری و نوآوری برخوردار است حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست، گزارشی از وضعیت استان در حوزه علم و فناوری و مسائل مهم استان ارائه کرد و گفت: سیستان و بلوچستان، ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه فناوری و نوآوری در اختیار دارد. از سال گذشته، قرارگاه دانش‌ بنیان را در استان راه‌ اندازی کردیم و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، نقش محوری در اقتصاد دانش بنیان استان دارد. 

استاندار سیستان و بلوچستان، همچنین با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های پارک علم و فناوری در استان، گفت: یکی از کارکرد‌های مهم پارک علم و فناوری استان، توسعه کمی و فضای شرکت‌های دانش بنیان و فناور است، زیرا معتقدیم توجه به این معیار‌ها باعث گفتمان‌سازی در حوزه علم و فناوری می‌شود. 

به گفته مدرس خیابانی، در حال حاضر ۳۴ شرکت دانش بنیان، ۴۳ شرکت خلاق و ۸۰ شرکت دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این پارک مستقر هستند و ۱۲۱ شرکت نیز در چرخه اخذ مجوز دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری قرار دارند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صداو سیما
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا