درباره طراحی بسته حمایتی صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از طراحی و اجرای یک بسته حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه در این صندوق خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صداوسیما، دکتر روح‌الله ذوالفقاری، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: در راستای تحقق اهداف این شعار و همزمان با تعیین شرایط مربوط به شرکت‌های دانش بنیان نوع ۳ (مستعد دانش بنیان) توسط مرکز تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بسته خدمات مربوط به این شرکت‌ها را طراحی کرده است.
وی افزود: در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ در ۹ گروه دسته‌بندی می‌شوند و این شرکت‌ها عمدتاً می‌توانند با توسعه و تکمیل محصولات خود، مجوز‌های دانش بنیان نوع ۱ یا ۲ را دریافت کنند و صندوق نوآوری رسالت خود می‌داند که با انجام حمایت‌های لازم، زمینه تحقق این موضوع را فراهم کند.
ذوالفقاری تصریح کرد: بسته خدمات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ در حداقل زمان ممکن تدوین و اجرایی شده است. در این بسته خدماتی برای هر شرکت، متناسب با نیازی که در راستای توسعه و تجاری سازی محصولات دانش بنیان خود دارد خدمت مناسبی تعریف شده است. این خدمات در چهار گروه خدمات توانمند سازی، صدور ضمانت نامه، تسهیلات توسعه‌ای و تسهیلات تجاری سازی در نظر گرفته شده اند. تقریبا همه شرکت‌های دانش بنیان نوع ۳ می‌تواند از خدمات توانمند سازی و ضمانت نامه استفاده کنند و اعطای تسهیلات توسعه‌ای و تجاری سازی بستگی به گروه دانش بنیانی نوع ۳ شرکت‌ها دارد.
وی تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان نوع ۳ که در استان‌های کم برخوردار فعالیت می‌کنند می‌توانند از همه خدمات تعریف شده در این بسته استفاده کنند و صندوق نوآوری شکوفایی سعی کرده است که چابکسازی لازم را در فرایند‌های پذیرش و ارزیابی این شرکت‌ها نیز اعمال کند و ارائه خدمات به دور از بروکراسی زائد و فرایند‌های اداری غیر ضروری انجام شود.
معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: ما در صندوق نوآوری برای حمایت از این شرکت‌ها محدودیت بودجه‌ای در نظر نگرفته ایم و آن‌ها می‌توانند بسته به نیاز و طرحی که دارد به سامانه ارائه خدمات صندوق (غزال) مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صداوسیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا