مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در واحد دزفول آغاز به کار کرد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

آیین بهره‌برداری از مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشکده مهارت و کارآفرینی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشکده مهارت و کارآفرینی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول پس از اخذ مجوز از اداره کل فنی و حرفه ای استان خوزستان در مراسمی با حضور هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول و مسعود اوژن رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دزفول افتتاح شد.

 علی براتی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) واحد دزفول در حاشیه این مراسم هدف از تأسیس این مرکز را توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بر مبنای سه فرایند نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و نهایتاً ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه آزاد اسلامی و در راستای اجرای تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور عنوان کرد.

وی افزود: این مرکز در فضای مجتمع آموزشی-کارگاهی واقع در خیابان کمیل جنب حسینیه ثارالله شهرستان دزفول آغاز به کار کرده و در بدو راه اندازی مجهز به کارگاه‌های تخصصی مکانیک خودرو، شاسی و بدنه خودرو، برق خودرو، جوشکاری و آرماتور بندی، آزمایشگاه بتن و خاک بوده و مولد قدرت و انتقال قدرت بوده که در مراحل بعدی برنامه ریزی برای توسعه و تأسیس رشته ها و مهارت های جدید با رویکرد تکیه بر ظرفیت‌های موجود در دانشکده و واحد دانشگاهی و اعضای هیت علمی و نیروهای ماهر و متخصص دانشگاه در چشم انداز پیش رو مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دزفول هم اظهار کرد: این مرکز با هدف افزایش توانمندی فارغ التحصیلان دانشگاهی و ارتقاء صلاحیت های حرفه‌ای دانشجویان، کسب مهارت و تخصص عملی در راستای ارتقای کیفیت علمی ومهارتی دانشجویان راه اندازی شده است.

مسعود اوژن عنوان کرد: دانشجویان و فارغ التحصیلان در این مرکز از تجربیات و مشاوره های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنها هدایت خواهد شد. مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی زمینه تجربه کار عملی در کنار تحصیل دروس علمی را برای دانشجویان فراهم می‌کند، راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاهها با رویکرد مهارت آموزی و اشتغال، گام خوبی در جهت معرفی نیروهای انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا