معرفی ایده‌های منتخب به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی

دبیر کمیته برگزاری ایده‌ها و استارت‌آپ‌های رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: در جشنواره هزار ایده دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، از ۱۸۱ ایده فناورانه ثبت نام شده که طی ۲روز به صورت حضوری ارائه و داوری شدندو ۴۸ ایده منتخب به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی راه یافتند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، دکتر جاوید نوبخت روز چهارشنبه در آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره هزار ایده دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، افزود:  ۴۵ ایده فناورانه برای حضور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که خرداد سال آینده در تهران برگزار می شود، انتخاب شدند.

وی گفت که سهم حضور دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در این رویداد ملی، ۶۰ ایده اعلام شده بود که با توجه به ظرفیت بالای استان و استقبال خیلی خوب صاحبان ایده، این آمار به ۱۲۰ ایده افزایش پیدا کرد ضمن اینکه سهمیه واحد مشهد از سهمیه کل استان جدا شد که این خود افتخاری برای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی است.

 وی ادامه داد: در بخش اصلی ۳۵ ایده و در بخش پزشکی از ۲۸ ایده رسیده ۱۳ ایده ارایه شد و نیز در بخش صنایع خلاق از ۲۵ ایده ثبت‌نام شده ۱۵ ایده جهت ارائه نهایی انتخاب شد و در بخش دانش آموزی ۱۱ ایده ثبت نام و ۵ ایده آن برای حضور در رویداد ملی انتخاب شدند. 

رییس منطقه سه مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این ایده ها از فردا پنجشنبه در سامانه ملی ثبت می‌شوند و پس از گزینش نهایی برای تهران ارسال خواهد شد و در نیمه دوم فروردین سال آینده توانمندسازی انجام خواهد شد تا ایده ها بتوانند خودشان را به خوبی در رویداد ملی معرفی و سرمایه گذار جذب کنند.

برگزیدگان جشنواره در این مراسم و تقدیر از آنها

در بخش دانش آموزی ۵ طرح و ایده فناورانه شایسته تقدیر شناخته شدند. الهام اکبرزاده و اسماء حسین نژاد با طرح بهینه سازی پرداخت مسافر در وسایل حمل و نقل حمل و نقل عمومی از دبیرستان نجمه مشهد ، هستی مقدسی با طرح طبیعت پاک از دبیرستان نجمه ، سیدمحمدامید رضوی عمرانی با طرح پریز ایمن از دبیرستان حسینی قفلی ، نرگس جباری با طرح خرید از تبلیغات به وسیله رسانه جمعی تلویزیون از دبیرستان نجمه و سید هومن رضوی عمرانی با طرح جلیقه آموزشی نماز برای کودکان از دبستان امید مشهد حائز رتبه شدند که علاوه بر دریافت تقدیرنامه و تندیس جشنواره مجوز حضور در رویداد ملی گام دوم را پیدا کردند.
در بخش صنایع خلاق ، مجید احمدی با طرح بکارگیری IOT در انبارها رتبه اول را به خود اختصاص داد . فاطمه فخریان با طرح دستکش ضد سرمازدگی رتبه دوم ، رامین شیرزاد با طرح کاریزما کالر رتبه سوم ، امیررضا ولی اللهی با طرح کفش کودک با قابلیت تغییر سایز و تعویض رویه رتبه چهارم و زهرا موسوی با طرح لباس زیر داخلی رتبه پنجم را کسب کردند که رتبه‌های اول تا سوم این بخش علاوه بر تقدیرنامه و تندیس جشنواره و یک سال استفاده رایگان از خدمات مرکز رشد دانشگاه جوایز نقدی به ترتیب سه، دو و یک میلیون تومان را نیز دریافت کردند.
در بخش پزشکی ، محمدجواد سروقدی با طرح نانو فیلتر سه بعدی جهت آماده سازی خون رتبه اول ، نیما میربلوکی با طرح آمبولانس برقی رتبه دوم و مریم سلیمی با طرح اندازه گیری دیلاتاسیون و طول دهانه رحم به صورت خودکار و بر اساس امواج اولتراسونیک رتبه سوم را کسب کردند که علاوه بر دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره و استفاده رایگان یک سال از خدمات مرکز رشد دانشگاه، جوایز نقدی به ترتیب پنج، سه و دو میلیون تومان دریافت کردند.
در بخش اصلی جشنواره نیز که بیشترین شرکت کننده را داشت، احسان کریمی با طرح تولید ترکیبات پری بیوتیکی حاصل از ضایعات خرما و قهوه و ارزیابی مهارکنندگی مایکوتوکسین ها در غذای دام و طیور موفق شد رتبه اول را کسب کند. امیرحسین ظریف با طرح افزایش طول عمر رولیک صنعتی با استفاده از گردگیرهای تو در تو رتبه دوم و امیررضا ولی اللهی با طرح ظرف غذای اتوماتیک حیوانات خانگی و پرورشی رتبه سوم را کسب کرد که برگزیدگان این بخش نیز علاوه بر دریافت تقدیرنامه تندیس جشنواره و استفاده رایگان یک سال از خدمات مرکز رشد دانشگاه، جوایز نقدی به ترتیب ۸ میلیون ۶ میلیون و ۴ میلیون تومان را دریافت کردند.

این مراسم با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، رئیس شورای پژوهش دانشگاه آزاد استان، معاون پارک علم و فناوری استان، نماینده شرکت شهرک های صنعتی استان، نماینده آستان قدس رضوی و سایر مسئولان از ارگان های مرتبط، دانشجویان اساتید، دانش آموزان و صاحبان ایده و فناوری برگزار شد.
جشنواره هزار ایده دانشگاه آزاد اسلامی مشهد که در راستای رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی شد در هشت محور کشاورزی و صنایع غذایی و تبدیلی، دارو تجهیزات پزشکی و فراسودمندها، محصولات شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات فناورانه ، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، صنایع خلاق فرهنگی هنری و گردشگری، فناوری آب و محیط زیست، نساجی چرم و فناوریهای مرتبط از سه ماه قبل کار خود را آغاز کرد که در مجموع ۴۵ ایده فناورانه منتخب از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که خرداد ماه ۱۴۰۱ در مصلای تهران برگزار می گردد حضور خواهند داشت و ایده های خود را برای جذب سرمایه گذار و تجاری سازی ارائه خواهند کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا