نخستین مرکز اشتغال‌زایی در دانشگاه آزاد بهبهان افتتاح شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

نخستین مرکز درآمدزا و اشتغال‌زایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با حضور جمعی از مسئولان و کارآفرین بهبهانی در این دانشگاه گشایش یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، نخستین مرکز درآمدزا و اشتغال‌زایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با حضور سجاد طیبی رئیس این واحد دانشگاهی، جمعی از مسؤلان و مریم حافظی کارآفرین بهبهانی در این دانشگاه گشایش یافت.

طیبی در مراسم افتتاحیه مرکز کارآفرینی و درآمدزایی واحد دانشگاهی بهبهان بر نقش تقویت صنایع کوچک و اشتغال‌زا در تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره تحقق اقتصاد مقاومتی و ادامه پیگیری راه‌اندازی کارگاه‌های دیگر برای اشتغال‌زایی و توانمندسازی دانشجویان برای نیل به اهداف چشم‌انداز بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان افزود: رونق و گسترش صنایع کوچک و متوسط می‌تواند به توسعه صنعتی، توزیع عادلانه درآمد، اشتغال‌زایی و و ارزش افزوده کمک کند.

وی رمز توسعه اقتصادی در دهه‌های آینده را گسترش صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد و گفت: افزایش نقدینگی در کشور باعث رونق کارهای کاذب و دلالی و درنهایت بی‌نظمی در اقتصادشده و چرخش این سرمایه‌ها به سمت تولید و راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک تولیدی می‌تواند علاوه بر اشتغالزایی و تولید درآمد به رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک نماید.

طیبی عملکرد منفی بسیاری از صنایع و شرکت‌های بزرگ در سال‌های کنونی را مهم‌ترین عامل برای تغیر نگرش دولت و توجه خاص به صنایع کوچک عنوان کرد و افزود: این تغیر نگرش علاوه بر رونق تولید می‌تواند به اشتغالزایی و کمک به معیشت خانواده‌ها منجر شود.

به گزارش آنا، این کارگاه تولید پوشاک و لباس مدارس با به‌کارگیری دانشجویان مستعد و علاقه‌مند علاوه بر درآمدزایی و کمک به اقشار کم‌درآمد برای تهیه البسه و مانتوی مدارس در توانمندسازی دانشجویان در راستای سند چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی الگوی مناسبی برای ادامه مسیر است.

راه‌اندازی کارگاه‌های تولید قارچ، کاشت گیاهان دارویی و ایجاد یک درمانگاه پزشکی با بهره‌گیری از توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان و تکیه بر توان علمی استادان و دانشجویان رشته‌های کشاورزی و زراعت و پرستاری مامایی از دیگر برنامه‌های آینده این واحد دانشگاهی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا