نخستین مرکز اشتغال‌زایی در دانشگاه آزاد بهبهان افتتاح شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

نخستین مرکز درآمدزا و اشتغال‌زایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با حضور جمعی از مسئولان و کارآفرین بهبهانی در این دانشگاه گشایش یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، نخستین مرکز درآمدزا و اشتغال‌زایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با حضور سجاد طیبی رئیس این واحد دانشگاهی، جمعی از مسؤلان و مریم حافظی کارآفرین بهبهانی در این دانشگاه گشایش یافت.

طیبی در مراسم افتتاحیه مرکز کارآفرینی و درآمدزایی واحد دانشگاهی بهبهان بر نقش تقویت صنایع کوچک و اشتغال‌زا در تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره تحقق اقتصاد مقاومتی و ادامه پیگیری راه‌اندازی کارگاه‌های دیگر برای اشتغال‌زایی و توانمندسازی دانشجویان برای نیل به اهداف چشم‌انداز بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان افزود: رونق و گسترش صنایع کوچک و متوسط می‌تواند به توسعه صنعتی، توزیع عادلانه درآمد، اشتغال‌زایی و و ارزش افزوده کمک کند.

وی رمز توسعه اقتصادی در دهه‌های آینده را گسترش صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد و گفت: افزایش نقدینگی در کشور باعث رونق کارهای کاذب و دلالی و درنهایت بی‌نظمی در اقتصادشده و چرخش این سرمایه‌ها به سمت تولید و راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک تولیدی می‌تواند علاوه بر اشتغالزایی و تولید درآمد به رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک نماید.

طیبی عملکرد منفی بسیاری از صنایع و شرکت‌های بزرگ در سال‌های کنونی را مهم‌ترین عامل برای تغیر نگرش دولت و توجه خاص به صنایع کوچک عنوان کرد و افزود: این تغیر نگرش علاوه بر رونق تولید می‌تواند به اشتغالزایی و کمک به معیشت خانواده‌ها منجر شود.

به گزارش آنا، این کارگاه تولید پوشاک و لباس مدارس با به‌کارگیری دانشجویان مستعد و علاقه‌مند علاوه بر درآمدزایی و کمک به اقشار کم‌درآمد برای تهیه البسه و مانتوی مدارس در توانمندسازی دانشجویان در راستای سند چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی الگوی مناسبی برای ادامه مسیر است.

راه‌اندازی کارگاه‌های تولید قارچ، کاشت گیاهان دارویی و ایجاد یک درمانگاه پزشکی با بهره‌گیری از توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان و تکیه بر توان علمی استادان و دانشجویان رشته‌های کشاورزی و زراعت و پرستاری مامایی از دیگر برنامه‌های آینده این واحد دانشگاهی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا