محسن تجری مطرح کرد؛ سراهای نوآوری بستری مناسب برای کارآفرینی و اشتغال و تولید هستند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان گفت: انعقاد هشت تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه تخصصی مؤید این مطلب است که سراهای نوآوری بستری مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تولید هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محسن تجری با تشریح وظایف سراهای نوآوری اظهار کرد: سراهای نوآوری فرصتی مناسب برای تعاملات اجتماعی میان ذی‌نفعان مؤثر و ایجاد روابط سازمان‌یافته و هدفمند با مراکز تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، ارگان‌ها و نهادهاست و انعقاد هشت تفاهم‌نامه سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه تخصصی مؤید این مطلب است که سراهای نوآوری بستری مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تولید هستند.

وی اضافه کرد: صدور پروانه گردشگری کشاورزی، برگزاری تورهای آموزشی و بازدید از مزرعه گردشگری کشاورزی فرهیختگان و انعقاد قراردادهای راهبری شغلی در راستای مأموریت سرای نوآوری با موضوع کمک به شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی و تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین و افزایش تعداد کسب و کارها بخشی از فعالیت این سرا بوده و تلاش داریم با تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین و ایجاد خوداشتغالی موجب افزایش تعداد کسب و کارها شویم.

توانمندی علمی و عملی کارکنان متخصص سرای نوآوری واحد گرگان

رئیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان به تجاری‌سازی گل‌های زینتی توسط سرای نوآوری اشاره و بیان کرد: بهره‌گیری از توان تخصصی و علمی سازمان‌ها و ارگان‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند و استفاده از ظرفیت و قابلیت شهرک گلخانه فرهیختگان منجر به تجاری‌سازی گیاهان زینتی این دانشگاه شده است.

وی درباره دستاوردهای عقد تفاهم‌نامه‌ها عنوان کرد: صدور پروانه گردشگری کشاورزی و متعاقباً برگزاری تورهای آموزشی و بازدید از مزرعه گردشگری کشاورزی فرهیختگان برای مسئولان طبیعت‌گردی حوزه گردشگری کشاورزی استان‌های سراسر کشور و برگزاری تور آموزشی برای کارکنان نیروی انتظامی استان گلستان با حضور سردار دادگر فرمانده انتظامی استان گلستان و … از دستاوردهای انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها بوده است.

رئیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد گرگان افزود: در پی انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره)، قرارداد راهبری شغلی در راستای مأموریت سرای نوآوری با موضوع کمک به شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی و تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین و افزایش تعداد کسب و کارها منعقد شد که طرح راهبری شغلی به‌منظور اجرایی کردن طرح خوداشتغالی پرورش گل‌های زینتی برای مددجویان کمیته امداد استان گلستان بین سرای نوآوری کشت و تجاری‌سازی گیاهان زینتی دانشگاه آزاد گرگان و کمیته امداد استان منعقد شده است.

تجری توضیح داد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با واحد دانشگاهی جیرفت و به‌منظور بهره‌گیری از توان تخصصی و علمی دو مجموعه و استفاده از ظرفیت و قابلیت شهرک گلخانه فرهیختگان، قرارداد فروش بذر و گل‌های زینتی نیز منعقد شد و در ذیل این تفاهم‌نامه بر سر برگزاری نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و رویدادهای فناورانه مشترک نیز در استان کرمان و واحد جیرفت توافق شد.

وی ادامه داد: در راستای تنوع‌بخشی به محصولات قابل عرضه شهرک گلخانه فرهیختگان سرای نوآوری واحد گرگان، فروش انواع کود و سم و خاک‌های آپارتمانی و کاکتوس در بسته‌بندی‌های مناسب برای مصارف خانگی و فروش انواع گلدان‌های سرامیکی و سفالی در دسترس بازدیدکنندگان است.

تجری متذکر شد: برگزاری نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و رویدادهای فناورانه در استان‌هایی مانند کرمان و واحد جیرفت نشان از توانمندی علمی و عملی کارکنان متخصص این سرا دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا