محسن تجری مطرح کرد؛ سراهای نوآوری بستری مناسب برای کارآفرینی و اشتغال و تولید هستند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان گفت: انعقاد هشت تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه تخصصی مؤید این مطلب است که سراهای نوآوری بستری مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تولید هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محسن تجری با تشریح وظایف سراهای نوآوری اظهار کرد: سراهای نوآوری فرصتی مناسب برای تعاملات اجتماعی میان ذی‌نفعان مؤثر و ایجاد روابط سازمان‌یافته و هدفمند با مراکز تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، ارگان‌ها و نهادهاست و انعقاد هشت تفاهم‌نامه سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه تخصصی مؤید این مطلب است که سراهای نوآوری بستری مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تولید هستند.

وی اضافه کرد: صدور پروانه گردشگری کشاورزی، برگزاری تورهای آموزشی و بازدید از مزرعه گردشگری کشاورزی فرهیختگان و انعقاد قراردادهای راهبری شغلی در راستای مأموریت سرای نوآوری با موضوع کمک به شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی و تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین و افزایش تعداد کسب و کارها بخشی از فعالیت این سرا بوده و تلاش داریم با تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین و ایجاد خوداشتغالی موجب افزایش تعداد کسب و کارها شویم.

توانمندی علمی و عملی کارکنان متخصص سرای نوآوری واحد گرگان

رئیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان به تجاری‌سازی گل‌های زینتی توسط سرای نوآوری اشاره و بیان کرد: بهره‌گیری از توان تخصصی و علمی سازمان‌ها و ارگان‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند و استفاده از ظرفیت و قابلیت شهرک گلخانه فرهیختگان منجر به تجاری‌سازی گیاهان زینتی این دانشگاه شده است.

وی درباره دستاوردهای عقد تفاهم‌نامه‌ها عنوان کرد: صدور پروانه گردشگری کشاورزی و متعاقباً برگزاری تورهای آموزشی و بازدید از مزرعه گردشگری کشاورزی فرهیختگان برای مسئولان طبیعت‌گردی حوزه گردشگری کشاورزی استان‌های سراسر کشور و برگزاری تور آموزشی برای کارکنان نیروی انتظامی استان گلستان با حضور سردار دادگر فرمانده انتظامی استان گلستان و … از دستاوردهای انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها بوده است.

رئیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد گرگان افزود: در پی انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره)، قرارداد راهبری شغلی در راستای مأموریت سرای نوآوری با موضوع کمک به شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی و تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین و افزایش تعداد کسب و کارها منعقد شد که طرح راهبری شغلی به‌منظور اجرایی کردن طرح خوداشتغالی پرورش گل‌های زینتی برای مددجویان کمیته امداد استان گلستان بین سرای نوآوری کشت و تجاری‌سازی گیاهان زینتی دانشگاه آزاد گرگان و کمیته امداد استان منعقد شده است.

تجری توضیح داد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با واحد دانشگاهی جیرفت و به‌منظور بهره‌گیری از توان تخصصی و علمی دو مجموعه و استفاده از ظرفیت و قابلیت شهرک گلخانه فرهیختگان، قرارداد فروش بذر و گل‌های زینتی نیز منعقد شد و در ذیل این تفاهم‌نامه بر سر برگزاری نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و رویدادهای فناورانه مشترک نیز در استان کرمان و واحد جیرفت توافق شد.

وی ادامه داد: در راستای تنوع‌بخشی به محصولات قابل عرضه شهرک گلخانه فرهیختگان سرای نوآوری واحد گرگان، فروش انواع کود و سم و خاک‌های آپارتمانی و کاکتوس در بسته‌بندی‌های مناسب برای مصارف خانگی و فروش انواع گلدان‌های سرامیکی و سفالی در دسترس بازدیدکنندگان است.

تجری متذکر شد: برگزاری نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و رویدادهای فناورانه در استان‌هایی مانند کرمان و واحد جیرفت نشان از توانمندی علمی و عملی کارکنان متخصص این سرا دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا