خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر راه‌اندازی خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر به منظور توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی در کشور راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس، تفاهم‌نامه حمایت از ایجاد «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» میان ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه توسعه صنایع و معادن شهر امضا شد تا شاهد رونق فعالیت‌ها در حوزه صنایع خلاق شهری و توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی باشیم. این تفاهم‌نامه به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن احمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن شهر رسید.

پرویز کرمی، دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: راه اندازی این مرکز می‌تواند نقش مهمی در ایجاد هماهنگی، ارتقاء و جایگاه شرکت­‌های خلاق و دانش بنیان و شتاب­دهنده ­های فعال در حوزه مباحث شهر و  شهرداری­ ها ایفا کند. فعالیت شرکت های خلاق در حوزه شهری با توسعه خانه‌های خلاق و نوآوری گسترش می‌یابد؛ اقدامی که نوآوری و خلاقیت را به این حوزه تزریق می‌کند و راهی برای توسعه خدمات شهری هوشمند است.

رییس اجرایی‌سازی سند ملی فناوری‌های نرم و صنایع خلاق بیان کرد: مراحل آماده سازی محل استقرار و تجهیز این خانه توسط گروه توسعه صنایع و معادن شهر انجام شده است. شتاب­دهنده‌ها و استارتاپ‌ها­ نیز بر مبنای طرح‌های تجاری ارائه شده به زودی در این خانه مستقر می‌شوند و این مرکز تخصصی با عنوان «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» گشایش می‌یابد.

به گفته کرمی، در این مرکز از برگزاری رویدادهای مرتبط با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی مرتبط با مشارکت طرفین حمایت می‌شود. همچنین برقراری ارتباط میان این خانه و سایر خانه‌های خلاق اتفاق دیگری است که رخ می‌دهد تا با توسعه تعاملات شاهد رونق فعالیت‌ها در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی باشیم.

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  جذب استارتاپ­‌ها و شرکت ­های خلاق و دانش ­بنیان فعال در حوزه صنایع و فناوری‌های نرم و خلاق شهری هدفی است که از راه اندازی این مرکز دنبال می‌شود. در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال هستند که راه‌اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای گسترش فعالیت این شرکت ها و رونق تولید محصولات آنها است. همچنین در حال حاضر حدود ۷۰ خانه خلاق در کشور راه اندازی شده اند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، حمایت و مشارکت در ایجاد و راهبری خانه خلاق و نوآوری با محوریت صنایع خلاق شهری، معرفی شتاب­دهنده‌های تخصصی و حمایت مالی و معنوی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در این مرکز و حمایت از برگزاری رویدادهای مرتبط و پشتیبانی اطلاعاتی و اداری از جمله حمایت­‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می‌­رود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا