اعلام آمادگی ایران برای ایجاد دفتر وایپو

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون وایپو در دیدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: وایپو آمادگی دارد تا از شرکت‌های کوچک و متوسط و کارآفرینان ایرانی برای ورود به بازارهای جهانی حمایت کند.

به گزارش کارآفرینی پرس، در حاشیه سومین روز از شصت‌‌و‌دومین سری نشست‌های سالانه مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی که در سوئیس در حال برگزاری است، ذبیح‌الله خدائیان، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با معاون مدیرکل وایپو در بخش توسعه ملی و منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست، خدائیان خواستار همکاری‌های نزدیک وایپو با جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد دفتر خارجی وایپو در کشورمان با توجه به وجود زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های ملی، پیگیری روند پیشرفت کار و اثربخشی پروژه تیسک، کمک به ایجاد مرکز آموزش مالکیت معنوی و برگزاری مدارس تابستانه وایپو به زبان فارسی در منطقه با مرکزیت ایران شد.

معاون مدیرکل وایپو در بخش توسعه ملی و منطقه‌ای هم ضمن اشاره به اینکه شرایط کنونی برای تعامل با ایران بسیار مناسب است، بیان کرد: به زودی فرآیند اجرایی کردن پروژه تیسک در ایران آغاز خواهد شد.

وی در خصوص ایجاد مرکز آموزش مالکیت معنوی در ایران و برگزاری دوره‌های آموزشی که به گفته رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جز اولویت‌های این مرکز است، با استقبال از ایجاد یک focal point  آموزشی در مرکز مالکیت معنوی، افزود: وایپو آمادگی دارد تا با همکاری این مرکز، دوره‌های آموزشی تابستانه (summer school)  را برای دانش‌آموزان کشورهای فارسی‌زبان منطقه برگزار کند.

در ادامه این نشست، ذبیح‌الله خدائیان به ظرفیت‌های خوب ایران در زمینه کسب‌وکارهای خلاق و دانش‌محور و ضرورت حمایت از این کسب‌و‌کارها و ارائه آموزش به آنان در جهت استفاده بهینه از دارایی‌های فکری خود اشاره کرد.

معاون توسعه ملی و منطقه‌ای وایپو در این باره بیان کرد: وایپو این آمادگی را دارد تا با ارائه آموزش‌های پروژه محور، از شرکت‌های کوچک و متوسط و کارآفرینان ایرانی جهت ورود به بازارهای جهانی حمایت کند.

در پایان مقرر شد؛ مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، موارد مطرح شده را از طریق بخش‌های مربوط وایپو پیگیری کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا