دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال گسترش کارآفرینی در سوریه

نماینده رؤسای استان‌های کشور در هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: ۵۰۰ متر مربع ساختمان و فضا در اختیارمان قرار می‌گیرد تا مرکز نوآوری با نام دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه دمشق ایجاد شود.

به گزارش کارآفرینی پرس، علیرضا منظری توکلی در تشریح دستاورد سفر هیئت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به سوریه اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی سعی در ایجاد ارتباط علمی با کشورهای محور مقاومت از جمله سوریه داریم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های امضا شده میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های سوریه افزود: چندی قبل دکتر ولایتی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دانشگاه حلب، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دانشگاه دمشق و علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در رأس سه هیئت تفاهم‌نامه‌هایی را با دانشگاه‌های سوری به امضا رساندند. در سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به سوریه نیز تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه دمشق به امضا رسیده بود.

رایزنی برای تأسیس یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، پیگیری تفاهم‌نامه‌ها، رسیدن به مرحله عقد قرارداد و پیگیری‌های لازم برای تأسیس و افتتاح یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در سوریه را بخشی از اهداف سفر هیئت اعزامی به سوریه عنوان کرد و ادامه داد: با حضور هیئت اعزامی در سوریه، جلسات متعددی با سفیر ایران و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی صورت گرفت و بازدیدی نیز از منطقه آزاد تجاری دمشق انجام شد.

منظری توکلی ابراز امیدواری کرد که زمینه همکاری با طرف‌های سوری هموارتر شود و با ایجاد شورای راهبردی مشترک بین ایران و سوریه و در قالب زمانبندی و هدف‌گذاری مشخص بتوانیم نوآوری، فناوری و کارآفرینی را در سوریه گسترش دهیم.

اختصاص ۵۰۰ متر فضا به دانشگاه آزاد برای ایجاد مرکز نوآوری

منظری توکلی در ادامه با تشریح برنامه‌های هیئت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه تبیین کرد: در دیدار هیئت اعزامی با هیئت رئیسه و رئیس دانشگاه دمشق فرآیند اجرایی تفاهم‌نامه‌های به امضا رسیده میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه دمشق مورد بررسی قرار گرفت.

وی متذکر شد: محمدیسار عابدین رئیس دانشگاه دمشق در این دیدار از پیشنهاد هیئت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد مرکز نوآوری پارک علم و فناوری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه دمشق استقبال کرد و مقرر شد ۵۰۰ متر مربع ساختمان و فضا در اختیارمان قرار گیرد تا این مرکز نوآوری با نام دانشگاه آزاد و دانشگاه دمشق ایجاد شود.

نماینده رؤسای استان‌های کشور در هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مقرر شد میساء سیوفی مدیر بین‌الملل دانشگاه دمشق و محمدجواد صدری‌مهر مدیرکل پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مذاکرات لازم را در این باره انجام دهند تا پس از نهایی کردن مفاد قرارداد، این مهم به امضای طرفین رسیده و زمانبندی اجرایی شدن آن پیش از بازگشت هیئت اعزامی مشخص و مدون شود.

برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت در دانشگاه جامعه الشام الخاصه

منظری توکلی در ادامه درباره جزئیات دیدار هیئت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی با مسئولان دانشگاه خصوصی جامعه الشام الخاصه توضیحاتی ارائه کرد.

وی بیان کرد: این دیدار با حضور اعضای هیئت رئیسه و شریف الاشقر رئیس دانشگاه جامعه الشام الخاصه صورت گرفت و الاشقر در این دیدار از ایجاد مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این دانشگاه استقبال کرد و مقرر شد فرآیند اجرایی و زمانبندی مشخص برای ایجاد مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در دانشگاه جامعه الشام الخاصه مهیا شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، تبادل دانشجو را یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های خصوصی سوریه اجازه تحصیل تکمیلی در دانشگاه‌های دولتی را ندارند و دانشگاه‌های خصوصی فاقد تحصیلات تکمیلی هستند، تبادل استاد و دانشجو می‌تواند بستری برای همکاری دوجانبه باشد.

منظری توکلی از برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت برای کارکنان و سایر بخش‌های دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: اتصال به کتابخانه‌های طرفین، ایجاد مرکز پژوهش‌ها و تحقیقات نانو جزء پیشنهادهای ارائه شده در این جلسه بود.

وی تأکید کرد: در مجموع ملاقات با مسئولان دانشگاه خصوصی جامعه الشام الخاصه بسیار مثبت و پربار بود و مقرر شد برای تعیین فرآیند اجرایی و زمانبندی لازم، شورای راهبردی تشکیل شود و درباره هر پیشنهاد مطرح شده کمیته‌ای تخصصی آن را مورد ارزیابی قرار دهد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

دیدار هیئت اعزامی با معاون وزیر علوم سوریه

نماینده رؤسای استان‌های کشور در هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از دیدار هیئت اعزامی این دانشگاه با سحر فاهوم معاون وزیر علوم سوریه هم خبر داد و گفت: معاون وزیر علوم سوریه در این دیدار تأکید داشت که با زمانبدی مشخص درباره جذب دانشجویان سوری اقدامات لازم صورت گیرد.

سحر فاهوم در این دیدار تبادل دانشجو و استاد و ساخت مراکز فناوری را بهترین شکل همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های سوریه دانست.

وی اضافه کرد: امیدوارم با توجه به انگیزه وزارت علوم سوریه و دانشگاه‌های این کشور برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه دانشگاه آزاد بتواند با پیگیری‌های لازم اقدامات مثبتی در حوزه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و ایجاد مراکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در سوریه داشته باشد.

به گزارش آنا، علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و نماینده رؤسای استان‌های کشور در هیئت رئیسه، سید محمدجواد صدری‌مهر مدیرکل پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، محمدرضا شمس دولت‌آبادی مدیرکل پشتیبانی واحدهای برون‌مرزی و وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری افراد حاضر در هیئت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به سوریه بودند.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا