سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صبح امروز ششم تیرماه ۱۴۰۳ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، مجوز ساخت پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۹۹ صادر و در دولت شهید دکتر رئیسی، تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

در حال حاضر ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در این پارک فعالیت دارند و ظرفیت حضور ۵۰ شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز در این پارک وجود دارد.

۵۰ محصول اولیه شده در پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تولید شده که بسیاری از این محصولات تجاری و در حال تجاری شدن هستند.

دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از افتتاح پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از بخش‌های کیوسک سلامت الکترونیک، سامانه جامع و یکپارچه گردشگری سلامت ایران، سایت خط تولید کیت‌های آزمایشگاهی و هوش مصنوعی سلامت، بخش شتاب ‌دهنده شرکت‌های زیر مجموعه این پارک و هوش مصنوعی سلامت بازدید کرد.

در سایت کیت‌های آزمایشگاهی، کیت تشخیص سریع مالاریا و تشخیص سریع و زودهنگام سرطان روده و بیماری‌های گوارشی، تشخیص کرونا، تست بارداری و بیماری‌های تشخیص سرطان، تولید و به بهره‌‌برداری می‌رسد.

گفتنی است، پارک علم ‌و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مساحت ۱۵ هزار مترمربع در شمال شرق تهران واقع شده است.

همچنین، شرکت های دانش بنیان، استارتاپ‌ های فعال در حوزه سلامت و فضای تولیدی آر اند دی در پارک علم و فناوری شهید بهشتی مستقر هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا