داوود طبرسا: شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت اوقاف در توسعه فناوری فعالیت کنند

مدیرکل امور امور اقتصادی و دارایی گفت: سازمان اوقاف طی سالهای گذشته تاکنون نقش موثری در تولید ناخالص داخلی کشور داشته است و به همین منظور از شرکت‌های دانش‌بنیانی که بتوانند در عرصه توسعه فناوری فعالیت کنند حمایت می‌کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، داوود طبرسا روز جمعه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها سبب حضور فعالان اقتصادی، فعالیت بیشتر در عرصه‌های مختلف و سرمایه گذاری در بحث تولید اشتغال و شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان برای فعالیت بیشتر می شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه طی سالهای گذشته تاکنون با تمرکز در حوزه‌های اقتصادی قدم‌های موثری در تولید ناخالص داخلی برداشته است، گفت: در این ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان می توانند از حمایت‌های سرمایه‌گذاری این سازمان که می خواهند در عرصه تولید مشارکت کنند بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی در این نمایشگاه می‌توانند دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند، اظهار کرد: شرکتهای دانش‌بنیان همواره نیاز به حمایت دارند. برخی شرکت‌هایی که می‌توانند تامین مالی کنند شرکتهای دانش‌بنیان را مورد حمایت قرار دهند.

طبرسا اظهار داشت: در این خصوص سازمان اوقاف نیز می تواند الگویی برای شرکت‌های بزرگ کشور باشد که از شرکتهای دانش‌بنیان حمایت می کنند زیرا که تاثیری بسزایی در تولید خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که در شرکت‌های دانش‌بنیان حضور دارند از نخبگان کشور هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند، گفت: با این اقدام می‌توان از فرار مغزها جلوگیری کرد. موضوع وقف از مسائل شرعی است که صاحب نظران خود را می طلبد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: از تمامی اشخاصی که تمکن مالی دارند تقاضا می‌کنم بخشی از سرمایه خود را صرف تولید کنند زیرا که سبب تولید اشتغال و فعالیت بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه انقلاب بزرگی در این عرصه ایجاد کرده و امیدواریم در نمایشگاه بعدی حضور چند برابری شرکت‌های دانش‌بنیان را داشته باشیم و بتوانیم از این ظرفیت‌ها در پیشرفت تولید و اقتصاد کشور بهره‌مند شویم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا