محمد مدرسی: صندوق حمایت از پژوهش و فناوری استان بوشهر تقویت شود

رییس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر گفت:صندوق پژوهش و فناوری پشتوانه‌ای برای حمایت از فناوری و نوآوری و بخصوص شرکت‌های دانش‌بنیان است که باید با نظر مساعد تقویت شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، محمد مدرسی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با آیت الله حسینی به صندوق حمایت از پژوهشوشهری، اظهار داشت: این دانشگاه به عنوان دانشگاه جامع و مادر استان با دارا بودن سطوح مختلف آموزش و پژوهش در سطح ۹ دانشکده، ۳۱ گروه آموزشی و بیش ۱۰۰ کد رشته تحصیلی، با حضور مستمر بیش از ۲۶۰ عضو هیئت علمی تمام وقت و حدود ۸ هزار دانشجو، برای موضوع پژوهش، فناوری، نوآوری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت خاصی قائل است که در این راستا اقدامات ارزنده‌ای به انجام رسانده است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر افزود: نتیجه اقدامات انجام شده ارتقا هفت پله‌ای دانشگاه خلیج فارس در بین دانشگاه‌های کشور در سال ۱۴۰۲ است که پس از اعلام نتایج رتبه بندی، مورد تقدیر مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز قرار گرفت.

وی گفت: حفظ این جایگاه و تقویت آن در سال‌های آتی مستلزم توجه بیشتر به نیازمندی‌های پژوهشگران و دستاوردهای آنهاست.

مدرسی ادامه داد: یکی از روش‌های مورد توجه اصلی در این راستا، تقویت صندوق حمایت از پژوهش و فناوری استان بوشهر است.

مدرسی گفت: با تعامل مناسب و فعالیت‌های مشترک صورت گرفته توسط دانشگاه‌های استان و پارک علم و فناوری استان بوشهر شاهد اقدامات ارزنده‌ای به صورت ملموس در این زمینه بوده‌ایم اما تا سطح عالی مورد انتظار فاصله داریم و این موضوع نیازمند توجه هر چه بیشتر مسئولان استان به نیازمندی‌های پژوهشگران و شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان می‌باشد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس با بیان اینکه با تلاش‌های قابل تحسین صورت گرفته، سال‌ها است سند توسعه دانش بنیان استان تهیه و تصویب شده است، گفت: باید برای هر دستگاه اجرایی متناسب با نیازهای بخش مربوطه مبنای عمل آن دستگاه قرار گیرد و با تعامل دستگاه‌های اجرایی با متولیان آموزش، پژوهش و فناوری (دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری)، جامعه را از موهبت‌ها و دستاوردهای پژوهش و فناوری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و فرهنگی برخوردار کنند.

مدرسی تصریح کرد: در همین راستا صندوق پژوهش و فناوری نیز پشتوانه‌ای برای حمایت از فناوری و نوآوری و بخصوص شرکت‌های دانش بنیان است که باید با نظر مساعد تقویت شود، اگر این صندوق با اقدامات حمایتی در سطح استان و کشور بتواند شرکت‌های دانش بنیان را به خوبی مورد حمایت قرار دهند این شرکت‌ها می‌توانند برای استان و کشور افتخار آفرین باشند.

وی خاطر نشان کرد: اختصاص درصدی قابل قبول از مسئولیت‌های اجتماعی حوزه نفت برای پشتیبانی از آموزش اعم از سطوح قبل از دانشگاه و همچنین آموزش عالی، پژوهش و فناوری در سطح استان به عنوان پشتوانه توسعه استان، مطالبه جدی و مورد تاکید جامعه نخبگانی و دانشگاهی استان است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا