استان بوشهر رتبه ششم پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی دارد

استاندار بوشهر گفت: بر اساس آمارها این استان رتبه ششم در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی دارد که برای ارتقا آن باید تلاش جدی انجام شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، احمد محمدی‌زاده روز جمعه در برنامه رویداد رقابتی «مردمی شو» برای حل مسائل استان بوشهر اظهار کرد: تاکنون این استان در عرصه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی خوش درخشیده است که از دست‌اندرکاران از جمله بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی قدردانی می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغال‌های ایجاد شده باید در سامانه رصد اشتغال کشور ثبت شود، بیان کرد: امسال در عرصه اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف از جمله پارس جنوبی تحول مهمی ایجاد شده که لازم است اشتغال ایجاد شده در پارس جنوبی در سامانه رصد اشتغال ثبت شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: برای عرضه محصولات مشاغل خانگی و کارگاه‌های تولیدی در شهرها و روستاها بازارچه دائمی در ۱۰ شهرستان بوشهر راه‌اندازی شود.

محمدی زاده افزود: هدف‌گذاری اشتغال در واحدهای کارآفرینی و کارگاه‌های تولیدی و خدماتی باید بر اساس برنامه محقق شود.

وی تاکید کرد: مهارت‌آموزی نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد و در این حوزه باید برای توسعه و افزایش هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای تلاش شود.

محمدی زاده ادامه داد: ظرفیت‌های مختلف استان بوشهر در عرصه تولیدی، گردشگری، پرورش آبزیان، تولید بچه میگو و ماهی و خوراک آبزیان پرورشی ایجاب کرده بر اساس این ظرفیت‌ها هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های مختلف استان راه اندازی شود.

وی با اشاره به برنامه رویداد رقابتی «مردمی شو» برای حل مسائل استان بوشهر اظهار کرد: از دست‌اندرکاران این طرح برای حمایت از طرح‌های مسئله محور، ایده خلاقانه و ارائه راهکارهای گروه‌های جهادی در حل مسائل و مشکلات استان قدردانی می‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا