درباره استقرار ۳۵ واحد فناور و دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه آزاد خمینی‌شهر

مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر گفت: اکنون ۳۵ هسته فناور، واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در این مرکز رشد مستقر هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمدمهدی رضایی مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر در نشست خبری با موضوع نقش مراکز رشد در توانمندسازی دانش‌آموختگان و دانشجویان اظهار کرد: مراکز رشد امروزه نقش مهمی در استفاده از دانش روز دنیا در حوزه‌های مختلف، رونق اقتصاد دانش بنیان و توسعه کسب و کار‌های نوپا دارند. در همین راستا، مرکز رشد واحد خمینی شهر نزدیک یک دهه پیش تاسیس شد و اکنون با ۱۳۷۷ متر مربع زیربنا، ۳۸ دفتر کار، آزمایشگاه اختصاصی، سالن جلسات و سالن کار اشتراکی، یکی از مجهزترین مراکز رشد استان اصفهان به شمار می‌رود.

رضایی بیان کرد: این مرکز با هدف تسهیل فرآیند تجاری‌سازی محصولات و کاهش هزینه ریسک، از تیم‌ها و هسته‌های صاحب ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند. هسته‌ها و شرکت‌های فناور پس از طی مراحل ساده‌ای می‌توانند در مرکز رشد واحد خمینی‌شهر مستقر شده و از خدمات و امکانات آن بهره‌مند شوند. تخصیص فضای استقرار، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای، کمک به تجاری‌سازی، حمایت‌های مالی و تبلیغات، از جمله خدماتی است که این مرکز رشد به هسته‌ها و شرکت‌های فناور ارائه می‌کند. 

مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر با اشاره به همجواری مرکز رشد واحد خمینی شهر با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، مجاورت با شهرک برق و الکترونیک اصفهان و شهرک‌های صنعتی متعدد افزود: قرارگیری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با هیئت علمی مجرب و برجسته، دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به کارآفرینی و ایجاد کسب و کار‌های دانش بنیان و همچنین زیرساخت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی به روز و گسترده، از مهمترین ویژگی‌های منحصر به فرد این مرکز است.

رضایی اضافه کرد: اکنون بیش از ۳۵ هسته فناور، واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در این مرکز رشد مستقر هستند. دستاورد‌های این شرکت‌ها، نقش موثر مرکز رشد واحد خمینی‌شهر را در توسعه اقتصاد دانش بنیان و کسب و کار‌های نوپا را بیش از پیش آشکار می‌سازد و افق روشنی را پیش روی آن به نمایش می‌گذارد.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا