مهدی عباسی: البرز رتبه چهارم کشور را در خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان دارد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس پارک علم و فناوری البرز از کسب رتبه چهارم استان در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس،«مهدی عباسی»، رییس پارک علم و فناوری استان البرز، با بیان اینکه ۳۴۷ شرکت دانش‌بنیان در البرز مستقر است، گفت: با این تعداد شرکت دانش‌بنیان چهارمین استان کشور از این حیث هستیم که با استان سوم (استان خراسان) فاصله کمی وجود دارد.

وی هزینه فروش شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری را هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: ۷۰ درصد شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری، دانش‌بنیان هستند؛ سعی داریم تا پایان سال این آمار ۲۰ درصد افزایش یابد.

عباسی در خصوص میزان اشتغالزایی در این شرکت‌ها بیان کرد: طبق آمار موجود، تا پایان مرداد ماه سال جاری هزار و ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم در شرکت‌های دانش‌بنیان البرز مشغول به کار شدند.

وی شاخص نوآوری ایران در سال‌های گذشته را ۱۲۰ برشمرد و اضافه کرد: در سال ۲۰۲۱ این شاخص به عدد ۶۰ رسید، بر این اساس راهبردهایی را تعریف کرده ایم تا در راستای آن توسعه و تکمیل زیست بوم نوآوری استان با تمامی ظرفیت‌ها انجام شود.

این مقام مسؤول اظهار کرد: هدف ما به دنبال آموزش و ترویج کارآفرینی در استان و رفع نیازهای فناورانه است.

رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: با توجه به اینکه استارت‌آپ‌ها حلقه اول فعالیت دانش‌بنیان‌ها هستند، در این راستا پارک علم و فناوری آمادگی این را دارد که آموزشگاه «الف» در مسیر توسعه فعالیت دانش‌بنیان‌ها راه‌اندازی شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا