درباره پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان قزوین

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۸۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در قزوین پرداخت می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی رحیمی نیارکی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: بودجه امسال این استان در حوزه حمایت از مشاغل خانگی ۸۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که در صورت پرداخت، مجددا این رقم دریافت خواهد شد.

رحیمی نیارکی افزود: برای دارندگان مجوز مشاغل خانگی در سال ۱۴۰۱ برای افراد مستقل ۱۰۰ میلیون تومان و برای افراد پشتیبان به ازای هر نفر زیرمجموعه ۵۰ میلیون تومان و حداکثر برای ۴۰ نفر تا دو میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی گفت: این تسهیلات با بهره چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله است و جامعه هدف در تقویت مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار، زنان روستایی و شهری دارای مهارت و همچنین جوانان هستند.

این مسوول اضافه کرد: تقویت پیشران‌های شیرینی سنتی قزوین، دوخت و دوز و پوشاک، کفش دانسفهان، قالی، زنبورداری، قارچ، عروسک سازی و خشکبار شامل بسته بندی فندق، بادام، پسته و میوه خشک در اولویت است و در این سیاست ما دنبال شبکه سازی، برند سازی و اتصال به بازار هستیم.

وی گفت: بانک‌های کشاورزی، رفاه کارگران، توسعه تعاون و پست بانک در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به ما کمک می‌کنند که امیدواریم در سال جاری با همت و عزم بیشتری برای پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی اقدام شود.

این مسوول با اشاره به رسته‌های اولویت دار در مشاغل خانگی، گفت: حدود ۵۱۵ رسته شامل رسته‌های مستقل (خوداشتغالی و انفرادی) و پشتیبان (دارای زیرمجموعه) تعیین و ابلاغ شده است که متقاضیان می‌توانند طبق آن‌ها برای دریافت مجوز‌ها و تسهیلات اقدام کنند.

وی گفت: اخذ مجوز‌های مستقل از طریق سامانه مشاغل خانگی و به صورت آنی با بارگذاری مدارک هویتی، مهارتی یا تجربی صادر می‌شود، ولی مجوزات پشتیبان بدوا نیاز به بازدید توسط دستگاه اجرایی دارد.

رحیمی خاطرنشان کرد:دریافت مجوز مشاغل خانگی از طریق دستگاه‌های میراث فرهنگی، صمت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید انجام می‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا