فعالیت الکسا تعطیل شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

الکسا که پایگاه مخصوص تجزیه و تحلیل و رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی دنیاست، پس از ۲۵ سال فعالیت به کار خود پایان داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از اقتصاد آنلاین، الکسا حدود یک ماه پیش به طور ناگهانی و بدون ذکر دلیلی تعطیل شدنش را اعلام کرد و خبر داد که اول ماه می سال ۲۰۲۲ به طور کامل تعطیل خواهد شد. بنابراین اگر اطلاعات خاصی در آن دارید تا آن زمان وقت دارید از آنها بکاپ بگیرید.

الکسا (که با الکسای که دستیار هوشمند امازون است نباید آن را اشتباه گرفت) سرویسی برای رتبه بندی سایتهای اینترنت براساس ترافیک و بازدید آنها است و با آن می توانید رتبه میزان بازدیدهایی که هر سایت دارد و منبع آن بازدیدها را به صورت تقریبی متوجه بشوید. 

این وب سایت که رتبه های آن بسیار معروف هستند و یکی از ابزارهای سئوکارها نیز است، در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۹ امازون آن را به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. جالب است که بدانید آمازون کل این مبلغ را به صورت سهام پرداخت کرد و اگر صاحبان آن این سهام رو نمیفروختند، این سهام حالا ارزش ۷ میلیارد دلاری داشت!  

چرا الکسا تعطیل شد؟

این سرویس اما رفته رفته به دلیل افزایش استفاده از اپهای موبایل آمار و رتبه هایش دقت گذشته را نداشتند چون راهی برای اندازه گیری ترافیک اپهای موبایل نداشت. به طور مثال با اینکه تیک تاک و واتساپ یکی از پر استفاده ترین اپهای دنیا هستند و اما در الکسا به خاطر همین موضوع رتبه انچنان بالایی ندارند. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
اقتصاد آنلاین
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا