محمود کریمی بیرانوند: ۳۱ استان صاحب تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی می‌شوند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون وزیر کار از تشکیل ۳۱ تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی در کشور خبر داد و گفت: تمام این تعاونی‌ها را به یک تعاونی کشوری تبدیل می‌کنیم تا بازوی اجرایی ما در وزارت کار باشند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، تعاونی‌های تامین نیاز با هدف ترویج و تحکیم مشارکت، همکاری و تعاون عمومی و تامین نیازهای مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعضا و کمک به تحقق عدالت اجتماعی به منظور تهیه مواد اولیه کالاها، وسایل، ابزار و دیگر نیازمندی‌های اعضا تشکیل می‌شوند.

این تعاونی‌ها می‌توانند در صورت امکان وسایل، تجهیزات، ماشین آلات و دیگر نیازمندی‌های خود و اعضا را بر اساس موضوع فعالیت به شکل مقرون به صرفه تامین کنند.

محمود کریمی بیرانوند ـ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کارـ از تشکیل ۳۱ تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی خبر داده و می‌گوید: صفر تا صد این تعاونی‌ها در هر استان تشکیل می‌شود و تمام آنها را به یک تعاونی کشوری تبدیل می‌کنیم تا بازوی اجرایی ما در وزارت کار باشند.

وی با تاکید بر زنجیره ارزش تولید مشاغل خانگی، می‌گوید: شکل گیری برخی از تعاونی‌ها از تأمین مواد اولیه تا آموزش، مهارت، نظارت و مشاوره همگی در قالب تعاونی‌ها اتفاق می‌افتد و بر این اساس از آنها حمایت می‌کنیم.

به گفته معاون اشتغال وزیر کار، با توجه به آنکه بخش قابل توجهی از فضای کسب و کار کشور دچار چالش شده، برنامه حمایت از مشاغل خانگی حرکتی راهگشا در ایجاد اشتغال پایدار به شمار می رود و حمایت و پشتیبانی از مشاغل خانگی در بحث اشتغال می‌تواند پایدار و درآمدزا باشد.

مشاغل خانگی اگر چه بعضا جزو اشتغال پنهان و غیررسمی اقتصاد به شمار می‌روند اما نقش بسزا، قابل توجه و تاثیرگذاری در ایجاد اشتغال و درآمد و رشد و توسعه اقتصادی جوامع دارند.

امروز فرصتهای کسب و کار خانگی باعث شده تا خوداشتغالی در جهت تامین نیازهای محلی و اقتصاد خانوار گسترش یافته و به رشد و توسعه اقتصادی منجر شود.

به اعتقاد کارشناسان، تشکیل شرکتهای تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی می‌تواند به عنوان یک راهکار موثر به منظور حمایت از مشاغل خانگی، صنایع دستی و تبدیلی و تامین نیاز مصرف کنندگان از طریق عرضه مناسب کالا و خدمات با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب در دستور کار قرار گیرد.

علاقمندان به کسب و کارهای خانگی و همچنین متقاضیان اشتغال در محلات در صورت تمایل می‌توانند در قالب تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگی، مواد اولیه و مورد نیاز کار خود را با قیمت مناسب تهیه و محصولات تولیدی را در بازار به فروش برسانند.

به گزارش ایسنا، یکی از مشکلات صاحبان کسب و کارهای خانگی، بازاریابی و عدم اتصال به بازار فروش است که تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگی می‌توانند به عنوان حلقه واسط بین صاحبان مشاغل خانگی و بازار فروش این مشکل را برطرف و زمینه ایجاد فرصتهای شغلی در این بخش را فراهم کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا