اختصاص ۴۱۱ میلیارد ریال برای حمایت از کسب و کارهای فناورانه کردستان

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: سهم استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور برای پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای فناورانه ۴۱۱ میلیارد ریال است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، ابراهیم ادریسی اظهار داشت: این تسهیلات در قالب هفت طرح حمایتی و برای توسعه کسب و کارهای حوزه فاوا در استان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه فرصت پرداخت این تسهیلات تا پایان خرداد سال آینده است، افزود: به شرکت های فناور نوپا که کمتر از سه سال فعالیت دارند، در صورت داشتن طرح تا سقف سه میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: برای شرکت‌های غیرنوپا که در رویدادهای کارآفرینی مقام کسب کرده اند تا ۵۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات پرداخت می شود.

ادریسی با بیان اینکه متقاضیان می توانند برای دریافت تسهیلات در سامانه توان آفرین ثبت نام کنند، اضافه کرد: شرکت های ثبت نام کننده از طریق بانک عامل (پست بانک) تسهیلات مورد نیاز را دریافت خواهند کرد.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد و ضریب نفوذ پوشش تلفن همراه در استان ۷۵ درصد است.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا