پرویز کرمی: عدم توجه به شرکت‌های خلاق خلاف قانون جهش تولید است

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

کرمی گفت: در قانون جهش تولید خدمات ارائه شده برای شرکت‌های دانش بنیان است و شرکت‌های خلاق کمترین بهره را می‌برند.

به گزارش کارآفرینی پرس، پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش بنیان اظهار کرد: اهمیت و توجه به صنایع دستی در کشور ایران سبب شده تا ایران رتبه سوم جهان را در حوزه صنایع فرهنگی کسب کند.

او افزود: در کنار تمام مزیت‌ها و فرصت‌های که این حوزه از لحاظ کارآفرینی و ایجاد اشتغال  برای کشور به همراه داشته است، حوزه صنایع فرهنگی دارای ضعف ها و خلاء‌های از جمله ضعف در فروش محصولات تولیدی است که باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

کرمی بیان کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های گردشگری بسیار زیاد در داخل کشور، شیوع کرونا سبب شده است تا این حوزه به تعطیلی کشانده شود، اما روی کارآمدن شرکت‌های نو پا و استارتاپ‌ها به خوبی توانستند خلاء های ایجاد شده در حوزه گردشگری ناشی از شیوع کرونا را  تا حدی برطرف کنند.

او افزود: استفاده از صنایع خلاق و گردشگری نه تنها منجر به ارز آوری برای کشور خواهد شد بلکه از خروج ارز جلوگیری کرده و از این طریق می توان به کمک و همت جوانان خوش فکر ایرانی کسب و کار‌های جدیدی را در حوزه‌های مختلف صنایع فرهنگی و خلاق ایجاد کرد.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری گفت: با توجه به این که شرکت‌های نو پا و استارتاپ‌ها امروزه مسیر خوبی را برای راه اندازی چرخ‌های اقتصاد دانش بنیان پیش گرفته اند، اما با مشکلات و معضلاتی همراه هستند.

او با اشاره به قانون جهش تولید که به اصلاح نواقص خدمات و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان مربوط می‌شود تصریح کرد: قانون جهش تولید  خدمات بسیار زیادی را به شرکت‌های دانش ارائه می دهد، اما در این بین شرکت‌های خلاق و فعال در حوزه فرهنگ از این خدمات گسترده شرکت‌های دانش بنیان بهره مند نمی‌شوند و درنتیجه کمتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.

کرمی بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند تا علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان، شرکت خلاق و صنایع دستی از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره‌مند شوند.

او درنهایت افزود:تو جه و حمایت از شرکت‌های خلاق و فعال در حوزه صنایع فرهنگی در کنار شرکت های دانش بنیان در قانون جهش تولید می‌تواند پیشرفت‌های خوبی را در زمینه‌های مختلف اقتصادی به همراه داشته باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا