محمدرضا ولیلو: رویداد صدرا اصلی‌ترین حلقه ارتباط صنعت با دانشگاه است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اجرای رویداد صدرا را اصلی‌ترین حلقه ارتباط صنعت با دانشگاه برشمرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمدرضا ولیلو، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در دیدار با علی دهقانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار کرد: هدف از اجرای رویداد صدرا فراهم کردن شرایط اشتغال و ارتقای آمادگی دانشجویان از طریق توأم کردن آموزش تخصصی و مهارت حرفه‌ای و ایجاد ارتباط و پیوند نظام‌مند میان دانشگاه، صنعت و جامعه است.

وی ادامه داد: در این طرح دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه با مراکز صنعتی، اداری و تولیدی تفاهم‌نامه امضا کرده و دانشجویان متقاضی پس از کسب مهارت‌ها و توانایی‌های لازم برای کارآموزی برای معرفی به ارگان یا نهاد مورد نظر گزینش می‌شوند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه این رویداد در قالب طرح پویش فرصت اشتغال و تحصیل همزمان دانشجو را فراهم می‌کند، عنوان کرد: مراکز صنعتی، تولیدی و کارآفرینی با حضور در دانشگاه و معرفی زمینه خدمات خود، امکان شناسایی دانشجویان مستعد را فراهم آورده و با گزینش دانشجویان متقاضی اشتغال، زمینه فعالیت دانشجویان در مراکز یاد شده را ایجاد می‌شود. دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح با فراگیری مهارت‌های تخصصی، بخشی از شهریه تحصیلی خود را از طریق صنعت دریافت کرده و آینده شغلی و حتی فرصت کارآفرینی را برای خود فراهم می‌کنند.

ولیلووجود ۳۰ رشته مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در مقاطع مختلف تحصیلی را نشانه توجه به اهمیت مهارت محوری در این واحد دانشگاهی دانست و بیان کرد: حتی دانش‌آموزان شاخه‌های نظری نیز پس از ورود به دانشگاه همزمان باید به سمت مهارتی کردن توانمندی‌های خود برای ورود به بازار کار قدم بردارند. واحد ارومیه در راستای توجه به این مهم، دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی را با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای با ارائه مدارک معتبر و قابل ترجمه برگزار می‌کند که امکان حضور عموم مردم در زمینه‌های مختلف این دوره‌ها فراهم است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً آموزش دانشجو را مدنظر ندارد؛ بلکه دانشگاهی اجتماعی است که در راستای رفع نیاز‌های جامعه تلاش می‌کند، ادامه داد: امروز دانشگاهی می‌تواند اثرگذار باشد که در افزایش درآمد‌های اقتصادی و رشد فرهنگی اجتماعی مردم گام بردارد.

ایجاد ۳۲ هزار فرصت شغلی در آذربایجان غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این دیدار با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱، بیش از ۵۶ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده، گفت: آذربایجان غربی در کاهش نرخ بیکاری در سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست کشوری شده است.

علی دهقانی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از کسانی که در سال گذشته مشغول به کار شدند، جامعه هدف دانشگاه و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بوده‌اند، اضافه کرد: در سال جاری نیز تاکنون از مجموع ۴۲ هزار تعهد شغلی در استان، ۳۲ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی طرح پویش اشتغال دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه را بهترین طرح عملی کردن آموزش مهارتی در محیط دانشگاه دانست و مطرح کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با استقبال از این طرح، آماده همکاری با دانشگاه در راستای عملیاتی کردن هرچه بهتر طرح پویش اشتغال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی با ارائه مدارک معتبر از سوی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در آماده‌سازی متقاضیان اشتغال و ورود آنان به محیط کار را مؤثر ارزیابی کرد و خواستار معرفی و اطلاع‌رسانی این دوره‌ها در سطح گسترده شد.

به گزارش آنا، در این دیدار تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی منعقد شد. همکاری و استفاده از ظرفیت طرفین برای برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، همکاری طرفین در انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری نشست‌های علمی مشترک، انتقال تجربیات و تبادل افکار و اطلاعات ازجمله مهم‌ترین محور‌های این تفاهم‌نامه است.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا