فعال بودن بسته ۲۰هزار میلیارد ریالی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

دستیار معاون علمی، فناوری رئیس جمهور گفت: برای مدت دو سال بسته ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای حمایت‌های قانونی از فعالیت‌های دانش‌بنیان این استان فعال است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، محمد جواد صدری مهر یکشنبه شب در ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان خراسان جنوبی اظهار کرد: برای مدت دو سال بسته ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای حمایت‌های قانونی از فعالیت‌های دانش‌بنیان این استان فعال است.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: این حمایت‌ها هر ۶ ماه یک بار از طرف معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ارزشیابی خواهد شد.

صدری مهر با اشاره به اینکه اگر چه زیست بوم فناوری در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‌های کشور عقب ماندگی‌هایی دارد، ادامه داد: با این وجود استعدادهای استان نوید یک حرکت پرسرعت در آینده کوتاه مدت استان را می‌دهند.

وی ادامه داد: در ستاد توسعه اقتصادی دانش بنیان خراسان جنوبی توافق شد که مدیریت رشد فعالیت‌های دانش‌بنیان را خود استانداری خراسان جنوبی بر عهده بگیرد.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با بیان اینکه البته معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری سیاست گذاری و حمایت‌های لازم را خواهیم داشت، گفت: باید طرح‌های دانش‌بنیان خراسان جنوبی به مرحله تجاری سازی و صنعتی سازی برسد.

صدری مهر اظهار کرد: برای رسیدن به این مهم طرح‌های دانش‌بنیان باید به صنعت وصل شوند و در این صورت مردم طعم شیرین فناوری و تأثیر آن را در اقتصاد خواهند چشید.

همچنین در این جلسه رضا اسدی فر، معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری بیان کرد: در نظام جدید دانش‌بنیان، شرکت‌ها به سه دسته «نوپا»، «نوآور» و «فناور» تقسیم می‌شوند که ملاک تفکیک این شرکت‌ها، وسعت و میزان فروش آنها است.

وی افزود: اگر در آخرین سال مالی فروش کل شرکت دانش‌بنیان، کمتر از ۵۰ میلیارد ریال باشد، «نوپا» محسوب می‌شود که تقریباً ۸۰ درصد شرکت‌ها در این دسته هستند.

معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری اظهارکرد: صندوق پژوهش و فناوری باید بار تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان را بکشد و از این رو باید سهام داران فعلی نسبت به افزایش سرمایه صندوق استان اقدام کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا