افتتاح مرکز توسعه قراردادی وینوا

مرکز توسعه قراردادی وینوا در مرکز هم‌آفرینی شهید سلیمانی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری و رییس جهاددانشگاهی افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری، در این مراسم با اشاره به نقش بخش خصوصی در رونق طرح‌های تولیدی و دانش‌بنیان گفت: در این میان، صندوق پژوهش و فناوری استان البرز جزو معدود صندوق‌های مبتنی بر بخش خصوصی واقعی است که به طور عملی و اجرایی توسعه اقتصاد دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده است.

دهقانی افزود: مایه افتخار است که عده‌ای از مال خود برای آینده فرزندان این کشور می‌گذرند. سرمایه‌گذاری در فناوری و نوآوری، می‌بایست به عنوان یک ضرورت فرهنگی ترویج پیدا کند. این مرکز با سهم بسیار اندک معاونت علمی، در زمان بسیار کم و در زمانه‌ای که عده‌ای ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در حوزه‌های دیگری سرمایه‌گذاری کنند، در حوزه دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری کرد کا این امر از یک نگاه دوراندیشانه نشأت می‌گیرد و شایسته تقدیر است.

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این‌که حمایت از کارآفرینی، تولید و نوآوری، در راستای ارزش‌های دینی و معنوی است، افزود: در این شب که مصادف با میلاد منجی عالم بشرست است، افتتاح این مرکز نیز دارای معنایی مقدس و بارقه‌هایی از نور امید و پیشرفت است. هیچ کاری به اندازه ایجاد اشتغال و زمینه‌سازی برای کسب روزی حلال توسط جوانان مقدس نبوده و در دین آسمانی که بخش عمده‌ای از عبادت در آن کار کردن و تلاش است. در دین مبین اسلام، اشتغال و تولید، به عنوان یک عبادت ارزش‌گذاری شده و مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: مراکز هم آفرینی بر پایه دارایی‌های فکری و ارزش‌های نامشهود شکل‌گرفته‌اند. جهان به سمت و سویی حرکت کرده که دارایی‌های مشهود جای خود را به دارایی‌های نامشهود داده اند و در نمونه‌های موفق کسب و کار‌های ثروت آفرین دنیا، بخش قابل توجهی از سرمایه‌ها به دارایی‌های فکری اختصاص دارد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری ادامه داد: در دوره کنونی توسعه زیرساخت، خریداری تجهیزات و ایجاد زیرساخت‌ها صرفه اقتصادی ندارد. بسیاری از تجهیزات صنعتی باید حداقل بیست ساعت در روز کار کنند تا توجیه اقتصادی داشته باشند. مراکز هم آفرینی فرصت‌هایی هستند و فرصتی فراهم می‌سازند تا صاحبان فناوری و نوآوری بتواند در یک مرکز مشترک تولید را به صورت اشتراکی انجام دهند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری ادامه داد: تعامل و همکاری سه مجموعه صندوق پژوهش و فناوری البرز، جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه رویان، سازمانی پرافتخار و ارزشمند است که حجم قابل توجهی از افتخارات آن، پنهان بوده و متواضعانه کم‌تر رسانه‌ای می‌شود. مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی باید شکوفا و به ظرفیتی برای ایجاد اشتغال گسترده در این زیست بوم یکصد هکتاری تبدیل شود ما نیز آمادگی داریم تا از تحول این زیرساخت عظیم به فضای مساعد اشتغال و ارزش آفرینی جوانان استان البرز تبدیل شود.

حمایت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی از توسعه فناوری

در این مراسم ۳ تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری، رئیس جهاددانشگاهی و رئیس پژوهشگاه رویان به امضا رسید.

نخستین توافق‌نامه بین صندوق پژوهش و فناوری البرز و معاونت علمی برای توسعه و احداث مراکز توسعه و تولید قراردادی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال در منعقد شد. تفاهم نامه دوم بین معاونت علمی و صندوق پژوهش فناوری در خصوص تجاری سازی یافته‌های پژوهشی در مراکز نوآوری امضا شد.

افتتاح مرکز توسعه قراردادی

مرکز توسعه قراردادی در مساحت ۷۴۰۰ متر مربع با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان البرز، به بهره برداری رسیده است. در این مرکز، فعالان فناوری‌های برق و الکترونیک، نفت، بالادستی و پایین دستی گاز پتروشیمی، صنعت غذا، ساختمان فعالیت می‌کند. این مجموعه در کم‌تر از هفت ماه به همت و همکاری دست‌اندرکاران و سهام‌داران بخش خصوصی به سرانجام رسیده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا