درباره افزایش ۷۵ درصدی بودجه سال آینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۲۴۲ هزار میلیارد تومان را برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرده است که این اعتبار نسبت به بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حدود ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، این بودجه شامل ۲۴۱ هزار و ۸۲۶ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان اعتبارات هزینه‌ای و ۴۳ هزار و ۷۲۴ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است.

بر پایه این گزارش، بودجه دستگاه اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲ هزار و ۷۴۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین بودجه صندوق بازنشستگی کشوری ۲۰۷ هزار میلیارد تومان، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان، مؤسسه کار و تأمین اجتماعی ۵۰ میلیارد تومان، سازمان تأمین اجتماعی ۱۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است.

در لایحه بودجه سال آینده برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارهزار میلیارد تومان، صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد ۹ هزار میلیارد تومان و دبیرخانه شورای‌عالی فنی و حرفه‌ای ۹۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری امروز (چهارشنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را به مجلس تقدیم کرد. این لایحه دومین لایحه بودجه‌ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است.

بر اساس ماده‌واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا