محمد ترکمانه خبر داد؛ راه‌اندازی ۱۸۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در کشور

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر اشتغال‌زایی در مناطق محروم گفت: بنیاد برکت ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور را در کشور راه‌اندازی کرده که ایجاد فرصت‌های شغلی برای ۵۴۰ هزار نفر را به دنبال داشته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، در جریان سفر محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت به استان اصفهان، ۵ هزار و ۷۳۳ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال ۱۷ هزار و ۱۹۹ نفر در مناطق محروم و روستایی این استان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت در بازدید از پنج طرح اجتماع‌محور در شهرستان خمینی‌شهر بیان کرد: یک‌هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۵ هزار و ۷۳۳ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بوده است.

وی از فعالیت ۲۹ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان اصفهان خبر داد و افزود: ۱۶ شهرستان و ۲۳۸ روستای استان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

ترکمانه با اشاره به دو رویکرد و اولویت اشتغال‌زایی در استان اصفهان تصریح کرد: اولین اولویت، حمایت از راه‌اندازی طرح‌های کارگاهی خرد و کوچک با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای در استان است. رویکرد دوم، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در استان است که در همین راستا، همکاری‌های گسترده‌ای با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان صورت گرفته است. بنیاد برکت در استان اصفهان به دنبال حمایت حداکثری از کارگاه‌های خرد و کوچک و راه‌اندازی طرح‌های دانش‌بنیان است.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز یک‌هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی در حوزه دانش‌بنیان در کشور اجرا شده که بخش قابل توجهی از این طرح‌ها در استان اصفهان بوده است. بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی استان اصفهان اجرای یک‌هزار و ۳۵۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در این مناطق برای سال ۱۴۰۱ در برنامه‌های خود دارد.

وی با اشاره به بازدید از طرح‌های دانش‌بنیان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان یادآور شد: بخش قابل توجهی از طرح‌های اشتغال‌زایی دانش‌بنیان بنیاد برکت در استان اصفهان اجرا شده است.

ترکمانه با تاکید بر اشتغال‌زایی در مناطق محروم گفت: بنیاد برکت ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور را در کشور راه‌اندازی کرده که ایجاد فرصت‌های شغلی برای ۵۴۰ هزار نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: مجریان و تسهیل‌گران بنیاد در ۱۰ هزار روستا و ۴۰۰ شهر در سراسر کشور مشغول خدمت‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند.

به گفته وی، ۲۰۰ هزار میلیارد ریال ظرفیت کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور بوده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا