ایجاد فن تخصصی معدن تا پایان سال

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون توسعه نوآوری پارک پردیس گفت: فن‌بازار تخصصی حوزه معدن تا پایان سال تشکیل می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس، اکبر قنبرپور در نشست خبری برنامه‌های نکوداشت بیستمین سالگرد تاسیس پارک فناوری پردیس بیان کرد: توسعه فن‌بازارهای تخصصی بخشی از نقشه جامع علمی کشور است که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را تصویب کرده و به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تنفیذ کرده است. معاونت نیز این ماموریت را به پارک فناوری پردیس داده است. شبکه فن‌بازار ملی از اولین اقدامات پارک فناوری پردیس است که از سال ۱۳۸۳ شروع شد. این شبکه با هدف ایجاد همرسانی میان نیاز و احصای آن شکل گرفت چراکه در کشور توانمندی‌های بسیاری وجود دارد اما افراد زیادی از آن خبر ندارند. شبکه فن‌بازار ملی در حال حاضر در ۲۸ استان کشور دفتر دارد و در پارک‌های علم و فناوری و شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کند. در حال حاضر چهار فن‌بازار تخصصی در کشور وجود دارد و فن‌بازار تخصصی حوزه معدن نیز تا پاسیان سال ایجاد می‌شود. در این شبکه ۲۶ هزار نفر کاربر فعالیت می‌کنند، اطلاعات ۵ هزار شرکت و ۱۴ هزار محصول دانش‌بنیان و فناور بارگذاری شده است.

وی افزود: توانمندسازی کارآفرینان جوان یا تیک‌آف یکی دیگر از فعالیت‌های پارک پردیس است که دوره اول و دوم آن برگزار شده است. این رویداد به صاحبان ایده کمک می‌کند تا با سرمایه‌گذاران ارتباط بگیرند. ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در دور سومم این رویداد مشارکت کرده‌اند که طی سه مرحله ارزیابی می‌شوند، ۲۹۰ نفر به فاز دوم راه یافتند و برای فاز نهایی نیز ۹۵ نفر انتخاب شدند. فینال این رویداد چهارشنبه و پنجشبنه مصادف با ۲۱ و ۲۲ مهر برگزار می‌شود. اکثر شرکت‌کنندگان از اعضای بنیادهای ملی نخبگان کشور هستند که حداقل یک ثبت اختراع دارند، در مرحله نهایی ۱۵ تیم انتخاب می‌شوند و تسهیلات تجاری‌سازی به آنها ارائه می‌شود. انتظار ما از این ۱۵ تیم تشکیل یک شرکت دانش‌بنیان و تولید یک محصول است.

معاون توسعه نوآوری پارک پردیس در خصوص برنامه‌های پارک پردیس به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی گفت: ۱۹۰ کشور در این هفته برنامه دارد و پارک نیز برنامه‌های متعددی را تعریف کرده است. گردهمایی بزرگی برای شاغلین و فعالان پارک پردیس برگزار می‌شود. رویدادی در حوزه دانشجویی برگزار می‌شود که نماینده‌های تشکل‌های علمی دانشگاه‌ها در آن حضور دارند. این نمایندگان به سفیران پارک پردیس در دانشگاه‌های مختلف تبدیل می‌شوند تا ارتباط میان پارک و دانشگاه‌ها تقویت شود. همچنین تورهای بازدید از پارک برای بازدیدکنندگان با هدف آشنایی با کارآفرینی تدارک دیده شده است. با توجه به فعالیت بیش از ۶ هزار واحد صنعتی در این منطقه، تورهایی نیز برای بازدید فعالان در پارک از این صنایع در نظر گرفته شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا