فرزاد امیرزاده: تسهیلات ویژه بند «الف» اشتغالزایی را درپی دارد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

سرپرست امور اقتصادی و دارایی البرز با بیان اینکه زمان اندکی برای جذب اعتبارات ویژه بند «الف» ماده ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۰ باقی مانده است گفت : این تسهیلات اشتغالزایی در پی دارد.

به گزارش کارآفرینی پرس، فرزاد امیر زاده در نشست تبیین وظایف و تکالیف دستگاه های اجرایی مشمول دستور العمل جز یک تا ۹ بند« الف »تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۰ استان  افزود: بر همین اساس انتظار ما از دستگاه های متولی این است که برای جذب این اعتبارات حداکثر تلاش و همکاری را داشته باشند.
وی اضافه کرد: با اجرای بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۰ بستر مناسبی جهت افزایش اشتغال در استان البرز ایجاد می شود.
وی ادامه داد: موضوع جز یک  تا ۹ بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور برای اولین بار به وزارت اموراقتصادی و دارایی واگذار شده که  در این راستا شناسایی ظرفیتهای خالی تولید و تامین مالی پروژه های اولویت دار استانی که درصد پیشرفت بالایی دارند مدنظر می باشد و هدف آن توسعه کارآفرینی ،افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی استانی است.
وی خاطرنشان ساخت: تسهیلات  موضوع این دستورالعمل دراستانهای با اولویت نرخ بیکاری بالاتر به طرح های کارآفرینی،ایجادی،توسعه ای، تکمیلی و سرمایه در گردش و نیز احیای واحدهای تولیدی از جمله کسب و کار خانگی،واحدهای تولیدی خرد،واحدهای تولیدی کوچک، واحدهای تولیدی متوسط،واحدهای تولیدی بزرگ، شرکتهای دانش بنیان و واحدهای تولیدی پیشران قابل تخصیص است .
امیرزاده افزود: دوره بازپرداخت تسهیلات  سرمایه در گردش حداکثر یک سال و تسهیالت ایجادی ، توسعه ای و تکمیلی حداکثر هفت سال شامل دوره مشارکت و تنفس در جمع  حداکثر ۲ سال و دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال می باشد.
سرپرست اموراقتصادی و دارایی استان البرز گفت: زمان کوتاهی برای جذب اعتبارات بند الف ماده ۱۱ قانون بودجه  ۱۴۰۰فرصت باقی است و دستگاه های متولی باید برای جذب این اعتبارات حداکثر تلاش و همکاری را داشته باشند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا