راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر گفت: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با اخذ مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این دانشگاه راه‌اندازی شد.

به گزارش کارآفرینی پرس، حامد زارعی در اسلامشهر از صدور مجوز راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد و اظهار کرد: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و واحد اسلامشهر در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در دانشکده مهارت و کارآفرینی این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: از فرآیندهای اجرایی این مرکز می‌توان به انجام نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و همچنین خدمات مهارت‌آموزی اشاره کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با تأکید بر لزوم مهارت‌آموزی در کنار تحصیل و یا پس از فراغت از تحصیل دانشجویان، تشکیل این مرکز در دانشکده مهارت و کارآفرینی را فرصتی ویژه برای توأم‌کردن مهارت در کنار تحصیل برای تمام دانشجویان این واحد دانشگاهی و شهرستان اسلامشهر دانست.

زارعی عنوان کرد: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرایند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و نیز ارائه خدمات مهارت‌آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه بر ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیردولتی و مراکز آموزشی (دولتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد) وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، راه‌اندازی شده و فعالیت خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در آینده‌ای نزدیک گام بلندی در راستای توانمندسازی و کسب آمادگی عملی و ایجاد تحول در نگرش دانشجویان به زمینه‌های اشتغال در جامعه برداشته شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا