یاسر شریفی: راه‌اندازی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی از مصوبات شورای عالی اشتغال کشور است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیر مرکز مشاوره شغلی و خدمات کارآفرینی از آمادگی این مرکز برای همکاری با دستگاه های متولی اشتغال در استان قم در قالب همکاری‌های مشترک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، یاسر شریفی، مدیر مرکز مشاوره شغلی و خدمات کارآفرینی، عنوان کرد: راه‌اندازی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی از مصوبات شورای عالی اشتغال کشور است و این شورا در چهل و سومین جلسه در سال ۱۳۹۰ به استناد بند ۳۷ امور اقتصادی سند چشم انداز بیست ساله کشور و ماده ۴ و ۲۲ برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور، اقدام به تصویب تأسیس مراکز مشاوره کارآفرینی در کشور کرده است.

وی افزود: آموزش‌های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری، تقویت اکوسیستم‌های منطقه‌ای، توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه، افزایش ضریب موفقیت کارآفرینان، ایجاد بستر لازم برای هدایت کسب‌وکارهای نوپا، افزایش ضریب موفقیت کسب‌وکارهای نوپا، هدایت صاحبان سرمایه به فعالیت‌های کارآفرینانه، کمک به بهبود فضای کسب‌وکار، افزایش سهم فعالیت‌های کارآفرینانه در تولید ناخالص داخلی سرانه، توسعه و شکل گیری یک هویت اجتماعی مشترک و جدید حول محور توسعه کارآفرینی در کشور برای گروه‌های مختلف اجتماعی مؤثر در دولت و بخش خصوصی، بخش تعاون و جامعه از جمله اهداف تأسیس مراکز مشاوره کارآفرینی است.

وی بیان کرد: در همین راستا جهاد دانشگاهی با توجه فعالیت‌ها مأموریت‌هایی که در حوزه ساماندهی هدایت شغلی در نقشه جامع علمی کشور دارد در سال ۱۴۰۰ توانست به عنوان هشتمین مرکز تخصصی در حوزه‌های مختلف کارآفرینی در استان قم مجوز مرکز مشاوره کارآفرینی را دریافت نماید.

شریفی ادامه داد: این مرکز به صورت تخصصی در زمینه‌های صنایع خلاق فرهنگی، طراحی و بسته‌بندی، فناوری اطلاعات، تبلیغات، بازاریابی اینترنتی، توسعه کسب‌وکار، طراحی و مدیریت سایت فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: مرکز مشاوره کارآفرینی جهاددانشگاهی قم خدمات برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای را به علاقه‌مندان حوزه کسب‌وکار و کارآفرینی از جمله: ارائه مشاوره‌های تخصصی و عمومی به علاقه‌مندان و متقاضیان، ارائه آموزش‌های تخصصی حوزه کارآفرینی، ارائه خدمات طرح‌های توجیهی و امکان سنجی بازار، طراحی و تدوین و اجرای پروژه‌های هدایت شغلی، برگزاری تورهای شغلی و معرفی فرصت‌های شغلی و استارتاپ ها توانمند ارائه می‌دهد.

شریفی گفت: در همین راستا این مرکز این آمادگی را دارد تا با استفاده از تجارب جهاد دانشگاهی قم در حوزه اشتغال و کارآفرینی و منابع انسانی باانگیزه، جوان، متخصص و متعهد و نیز با استفاده از اساتید و مشاورین توانمند در استان قم علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار بتواند خدمات خوبی به علاقه‌مندان، شرکت‌ها، کسب‌وکارها، سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی اشتغال در استان در قالب همکاری‌های مشترک ارائه نماید.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا