محمدهادی ایمانیه: انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان فارس تشکیل شود

استاندار فارس، تشکیل انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان را اقدامی ارزشمند، راهگشا و تسهیل‌کننده در امورات شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و بر ضرورت انتخاب هیئت مدیره‌ای قوی، امیدوار و پرتلاش تاکید کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، محمدهادی ایمانیه روز، ۱۹ فروردین در دیدار با مسئولان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس با بیان اینکه غیرت، همت، شجاعت، سختکوشی و مقاومت از جمله صفات و خصوصیات نخبگان علمی و سرآمدان حوزه‌های فناوری های بومی و ملی است، گفت: تجمیع این صفات احسن و نیکو، علاوه بر اینکه افزایش شکرگزاری را در پی دارد، طبیعا مسئولیت نخبگان را نیز افزایش می‌دهد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه امید به آینده راه‌های سخت را هموار و در نهایت حصول نتیجه را محقق می‌کند، تصریح کرد: مهم‌ترین خصوصیت دانش‌بنیان‌ها، امیدوار بودن است؛ در اجتماع‌های مختلف انسان‌هایی هستند که علی‌رغم توانمندی‌های زیادی که دارند دائماً اظهار ناامیدی می‌کنند اما امیدواری دانش‌بنیان‌ها به آینده باعث می‌شود روحیه بگیریم، انگیزه پیدا کنیم و انرژی کسب کنیم.

وی در ادامه تشکیل انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس را اقدامی ارزشمند، راه‌گشا و تسهیل کننده امورات شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و بر ضرورت انتخاب هیئت مدیره قوی، امیدوار و پرتلاش تاکید کرد و افزود: در کنار انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان خواهیم بود تا موانع پیش‌روی این شرکت‌ها یکی پس از دیگری مرتفع شود.

ایمانیه همچنین پیشنهادهایی را به انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرد و از ضرورت انجام آن در جهت افزایش این شرکت‌ها و توسعه کمی و کیفی اقدامات دانش‌بنیان در سطح جامعه سخن گفت و افزود: باید فرآیندهایی برای تشویق و ترغیب افراد در تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان تدوین شود؛ تجربه‌های موفق را مطالعه و آیین‌نامه‌های مربوطه را احصا و در جهت افزایش میل و رغبت به تشکیل این شرکت‌ها تلاش کنید.

وی با بیان اینکه در قدم دوم همه باید کمک کنند و آموزش دهند چگونه دانش‌بنیان شوند و شرکت‌های خود را ثبت کنند، از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان خواست تا در پیگیری‌های استانی و ملی کمک کنند تا سریع‌تر و با کمترین موانع به نتیجه برسند.

تامین زمین از طریق تهاتر، تخفیف در هزینه یا تقسیط، توسعه فضای پارک علم و فناوری استان و شهرک صنعتی بزرگ شیراز، تسهیلات با تمرکز بر تبصره ۱۸ از جمله موارد دیگری بود که استاندار فارس در جمع مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان مطرح کرد.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه سخنان خود بازار فروش محصولات دانش‌بنیان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید به‌صورت اساسی و حرفه‌ای برای فروش محصولاتی که با زحمت تهیه شده وقت‌گذاری کنید؛ شاید مهم‌ترین مرحله و قدم در تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان همین مسئله باشد.

وی افزود: در صورتی که بتوان تعدادی زنجیره دانش‌بنیان مرکب از چند شرکت ایجاد کرد، هم‌افزایی بین شرکت‌ها را شاهد خواهیم بود و علاوه بر آن تقویت‌کننده یکدیگر هم خواهند بود و در نهایت بازار فروش بهتر و پر رونقی را تشکیل خواهند داد.

ایمانیه، تورهای بازدید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های قابل فعالیت در سایر استان‌ها را امری مهم و قابل توجه عنوان کرد و از آمادگی خود برای فراهم‌آوری زمینه‌های انجام این بازدیدهای علمی و اقتصادی خبر داد و در مسئله تامین مسکن دانش‌بنیان ها نیز گفت: تامین مسکن برای اعضای شرکت‌های دانش‌بنیان را باجدیت پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسد.

استاندار فارس به مشکلات ایجاد شده برای شرکت‌های دانش‌بنیان در دستگاه‌های اجرایی هم اشاره کرد و از آنان خواست مشکلات مواجه شده با دستگاه‌ها را مکتوب کنند تا در کمترین زمان بررسی و پیگیری شود.

انتهای پیام 

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا