عرضه نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی برای یک شرکت دانش‌بنیان

نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به رشد تولید محصول یک دانش‌بنیان با ضمانت صندوق با موفقیت در بازار بورس عرضه و به طور کامل فروخته شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، اوراق صکوک ابزار تامین مالی مبتنی بر استقراض از بازار اوراق بهادار بوده که بر پایه قرادادهای اسلامی تعریف شده است و هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه این خدمت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در دسترسی به منابع بازار سرمایه از طریق تسهیل در شرایط انتشار صکوک نوآوری است.

نخستین اوراق صکوک مرابحه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت آلومینیوم پارس اکسید کسرا به مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از طریق بازار بورس عرضه و در همان روز با موفقیت فروخته شد.

نرخ سود این اوراق مرابحه ۴۸ ماهه، ۲۳ درصد (واریز سود هر سه ماه یکبار) است.

این اوراق با هدف کمک به رشد تولید محصول دانش‌بنیان «آلفا آلومینا با خلوص بیش از ۹۴ درصد» آلومینیوم پارس اکسید کسرا، با ضمانت مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک پارسیان منتشر شد.

بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، بازارگردان این اوراق مرابحه، شرکت تأمین سرمایه لوتوس است و این اوراق از طریق بازار بورس قابل معامله هستند.

به گزارش ایرنا، آلفا آلومینا یا اکسید آلومینیوم با ساختار آلفا (کوراندوم)، پایدارترین فاز آلومینا است که معمولا به شکل یک پودر سفیدرنگ دیده می‌شود.

این پودر سرامیکی به علت داشتن سختی بالا می‌تواند در صنعت پولیش و ساینده‌ها کاربرد بسیاری داشته باشد. از طرفی با کنار هم قرار دادن مورفولوژی مناسب و سختی مطلوب علاوه بر کاهش زبری سطحی، می‌توان درخشندگی بالاتری در طی عملیات پولیش روی سطوح ایجاد کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا