سامانه پردیس هوشمند برای دانشگاه‌ها طراحی شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه هوشمندسازی شهری و مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد موفق به طراحی و تولید «سامانه پردیس هوشمند» یا CIMS به‌عنوان ایده‌ای اجرایی برای شهر هوشمند شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، مسلم انصاریان، کارشناس فنی «سامانه پردیس هوشمند» یا CIMS، درباره جزئیات سامانه شهر هوشمند توضیح داد: این سامانه شامل شبکه آب، برق، گاز، فلو(سلول‌های گیاهی و جانوری) و شبکه نظارت است.

وی به اجرای پایلوت یا اولیه مدل این سامانه هوشمند برای «دانشگاه فردوسی مشهد» اشاره کرد و افزود: این سامانه شهر هوشمند جامع برای اولین‌بار برای محیط دانشگاه و خوابگاه فردوسی مشهد، اجرا شد. در این نمونه، با استفاده از یک «مدل هیدرولیکی» که برای شبکه آب دانشگاه طراحی شده بود، قدرت تشخیص نشتی لوله‌های آب، قطعی آب و کم یا زیادشدن فشار آب توسط این سامانه وجود داشت.

انصاریان درخصوص نحوه عملکرد و کارکرد این سامانه هوشمند، تصریح کرد: سامانه هوشمند پردیس، «وب‌بیس» یا Web Base و تحت‌وب است. این سامانه نیازمند نصب یک اپلیکیشن روی گوشی کاربر دارد تا همه پیام‌ها و اخطارها را دریافت کند.

وی به مزیت قابل توجه این دستگاه برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، برق و آب اشاره کرد: از آنجایی که این دستگاه متصل به یک مانیتورینگ در لحظه است که انرژی مصرفی در محیط تعریف‌شده(هر محیطی که این سامانه برای آن طراحی شود) را پایش می‌کند، تا حدود زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

انصاریان درخصوص مزیت این سامانه برای شبکه حمل و نقل هوشمند توضیح داد: سامانه پردیس برای هوشمندسازی شبکه حمل و نقل شهری و خودروهای شخصی نیز قابلیت استفاده دارد. این شبکه با ارسال پالس‌های GPS خودروهایی که در سامانه ثبت شده‌اند را ردیابی می‌کند.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا