اعطای ۵۵۰۰ میلیارد تومان به دانش‌بنیان‌های حوزه سلامت کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه حدود ۱۵ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، گفت: صندوق نوآوری تاکنون بیش از  ۵۵۰۰ میلیارد تومان خدمات مالی به این شرکت‌ها اعطا کرده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمدصادق خیاطیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه سلامت‌بنیان گفت: حوزه سلامت یکی از حوزه‌های پرجاذبه دانش‌بنیان است و بیش از ۱۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت از جمله دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند. 

وی افزود: اکنون ۱۳ پارک‌ فناوری سلامت و حدود ۱۰۰ مرکز رشد حوزه سلامت داریم.  

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: شرکت های دانش‌بنیان بسیار توانمندی در این حوزه داریم و محصولات حوزه سلامت (دارو و تجهیزات پزشکی) یکی از محورهای مهم صادرات محصولات دانش‌بنیان کشور محسوب می شود که مورد استقبال بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از کارکردهای نمایشگاه سلامت بنیان، نشان دادن توانمندی های شرکت های دانش‌بنیان فعال در این حوزه است؛ حوزه ای که فناوری در آن، حرف اول را می زند.

خیاطیان ادامه داد: این شرکت های دانش‌بنیان درحال رقابت با بسیاری از کشورهای دنیا هستند که به نوعی، در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی انحصار ایجاد کرده اند. پژوهشگران کشور تلاش می کنند کشور را در بسیاری از این زمینه ها از واردات بی نیاز کنند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: خدمات مختلف تامین مالی و توسعه بازار شرکت های دانش‌بنیان، از وظایف و ماموریت های اصلی صندوق است. از حضور شرکت های دانش‌بنیان در نمایشگاه های داخلی و خارجی برای معرفی و عرضه محصولات شان حمایت می کنیم. 

خیاطیان با اشاره به حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت، گفت: تاکنون ۲۷۷ میلیارد تومان خط اعتباری و ۱۲۸ میلیارد تومان تسهیلات جعاله به ۴ صندوق پژوهش و فناوری حوزه سلامت اختصاص داده‌ایم.

 رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: این صندوق تاکنون مبلغ بیش از ۵۵۰۰ میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت اعطا کرده است. همچنین به میزان ۱۷۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این حوزه صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: از اهتمام ویژه سازمان غذا و دارو به حوزه دانش‌بنیان، تشکر و قدردانی می کنیم. هرجا نوآوری وجود دارد، بخش رگولاتوری و تنظیم گری شاید کمی عقب باشد و این ویژگی نوآوری است اما خوشبختانه سازمان غذا و دارو همپای دانش‌بنیان ها درحال حرکت است و زیرساخت هایی که توسعه داده است، نشانگر حرکت این سازمان همگام با نوآوری ها است. حمایت های خوبی را در بخش فرایند و زیرساخت ها از دانش‌بنیان های فعال در این حوزه شاهد هستیم.

خیاطیان درخصوص همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با سازمان غذا و دارو تصریح کرد: بخش ارزیابی محصولات حوزه سلامت، ماموریت این سازمان است و شرکت های دانش‌بنیانی که بخواهند نسبت به مجوز گرفتن از سازمان غذا و دارو اقدام کنند، در بخش ارزیابی، ما می توانیم کارگزاران مشترکی را تعریف کنیم که این فرایند را کوتاه تر کنند و این موضوع به دلیل آشنایی این کارگزاران با حوزه دانش‌بنیان است. 

وی اضافه کرد: قاعدتاً ارزیابی ها با هزینه های نسبتا سنگینی همراه است. طبق مذاکرات صورت گرفته قرار است صندوق نوآوری و شکوفایی در پرداخت کمک هزینه ارزیابی شرکت های دانش‌بنیانی که قصد داشته باشند از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کنند نیز با این شرکت ها همکاری و همراهی داشته باشد.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا