صدور نخستین گواهی تولید بدون کارخانه در خوزستان

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: نخستین گواهی طرح تولید بدون کارخانه در خوزستان در راستای توسعه تولید داخلی و افزایش صادرات کالا صادر شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، حمید رضا فلاح، با اشاره به طرح تولید بدون کارخانه بیان کرد: هدف از اجرای این طرح کمک به بخش تولید، تقویت تولید داخل، استفاده از ظرفیت صد درصد کارخانه‌ها، توسعه صادرات کالا و رونق اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه نخستین گواهی تولید بدون کارخانه به نام شرکت ” دالیا الوند نوین آسیا” در اهواز ثبت شد اظهار کرد: یک سرمایه گذار از خوزستان در خط تولید شرکت زرین کالای استان گلستان برای این طرح سرمایه‌گذاری کرده است.

بر اساس دستورالعمل مربوط به تولید بدون کارخانه که از سوی وزارت صمت ابلاغ شد، واحدهای تولید کننده می‌توانند بخشی از خطوط تولید راکد یا فعال خود را در اختیار متقاضیان فعالیت در حوزه تولید بدون کارخانه قراردهند.

فلاح ادامه داد: دفتر دارنده گواهی تولید بدون کارخانه در استان باید صادر کننده گواهی مستقر باشد، در نتیجه فرد دارنده گواهینامه باید با یک شرکت تولیدی قراردادی را منعقد کند.

مدیر کل صمت خوزستان افزود: طبق این قرارداد، فرد دارای گواهینامه باید در تامین سرمایه مورد نیاز راه اندازی یک خط تولیدی راکد و یا جدید و تامین نیرو مشارکت کند.

وی با اشاره به اینکه این گواهی به مدت یک‌سال اعتبار دارد گفت: واحد متقاضی گواهینامه، علاوه بر انعقاد قرارداد با یک شرکت تولید کننده، باید یک برند تجاری نیز ثبت کند چون کالا باید با برند ثبت شده در گواهی تولید شود.

فلاح توضیح داد: کالاهای تولید شده باید به استان ارسال شوند و کالاهای وارد شده باید برای فروش و یا صادرات از خوزستان اجازه خروج داشته باشند.

مدیر کل صمت خوزستان ادامه داد: از آنجایی که امکان سرمایه گذاری در کارخانه‌های خوزستان از دیگر استان‌ها وجود دارد، این اقدام در کاهش خطوط راکد تولید، رونق کارخانه ها و ایجاد اشتغال در استان اثرگذار است.

وی گفت: بسیاری از شرکت‌های تولیدی به دلیل دسترسی و پایین بودن قیمت مواد اولیه در دیگر استان‌ها متمرکز می شوند در نتیجه با اجرای این طرح می‌توان از ظرفیت تولید این استان ها برای تامین کالا برای خوزستان استفاده کرد.

فلاح با بیان اینکه این طرح برای تمامی کشور در حال اجرا است افزود: به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی موجود در کشور و افزایش بهره‌وری سرمایه، گواهی فعالیت بدون کارخانه صادر می‌شود.

به گزارش ایرنا، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز «تولید بدون کارخانه» را هدف‌گذاری برای راه‌اندازی و فعالیت بخش بزرگ‌تری از خطوط تولید صنایع دانست.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا