صندوق بین‌المللی سرمایه‌گذاری تخصصی در حوزه فناوری ایجاد خواهد شد

هم‌زمان با دهمین سالگرد تأسیس شبکه انتقال فناوری دی‌هشت اعلام شد که صندوق بین‌المللی سرمایه‌گذاری تخصصی در حوزه فناوری ایجاد می‌شود.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد تأسیس شبکه تبادل فناوری دی هشت با حضور نمایندگانی از ۸ کشور اسلامی در حال توسعه در پارک فناوری پردیس برگزار شد. رئیس شبکه تبادل و انتقال فناوری D۸ از برنامه‌ریزی برای ایجاد صندوق بین‌المللی حمایت از فناوری در کشور‌های عضو D۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد تأسیس شبکه انتقال فناوری دی‌هشت، با حضور نمایندگان ۸ کشور اسلامی در حال توسعه در پارک پردیس برگزار شد.

در این نشست، ایساکا عبدالغدیر امام دبیر کل سازمان همکاری‌های D۸ با اشاره به گذشت ۱۰ سال از تأسیس شبکه انتقال فناوری ۸ کشور اسلامی در حال توسعه گفت: پارک فناوری پردیس با میزبانی از شبکه تبادل فناوری D۸ توانسته است برنامه‌های متعددی در حوزه تبادل فناوری در کشور‌های عضو سازمان D۸ و سایر کشور‌های اسلامی برنامه‌ریزی و اجرا کند.

وی افزود: جایزه انتقال فناوری که به همت شبکه تبادل فناوری D۸ برگزار می‌شود، موجب نزدیکی کشور‌های مختلف در انتقال فناوری شده است.

مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس نیز در این نشست با اشاره به فعالیت این پارک به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین پارک فناوری ایران گفت: برگزاری رویداد‌های متنوع فناورانه از جمله نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری INOTEX، ایجاد و مدیریت شبکه فن بازار ملی ایران، ایجاد و مدیریت مرکز شتاب دهی نوآوری از جمله اقدامات این پارک در حوزه فناوری بوده است.

وی آمادگی پارک فناوری پردیس برای میزبانی رویداد‌های متنوع فناورانه در سطح بین‌المللی را اعلام و افزود: تجربه شبکه تبادل فناوری D۸ می‌تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

میلاد صدرخانلو رئیس شبکه انتقال فناوری گروه D۸ نیز در این نشست از ایجاد صندوق بین‌المللی سرمایه‌گذاری تخصصی در حوزه فناوری در کشور‌های عضو D۸ خبر داد و افزود: این صندوق به حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه بین‌المللی خواهد پرداخت.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰ ساله شبکه تبادل فناوری D۸ گفت: برگزاری ۵ دوره رویداد سرمایه‌گذاری فناوری، ۳ دوره اعطاء جایزه انتقال فناوری، ۴ دوره تجارت و فناوری و ۷ دوره شورای عالی شبکه انتقال فناوری از جمله برنامه‌هایی است که توسط این شبکه در طول ۱۰ سال گذشته برگزار شده است.

صدرخانلو با اشاره به استقبال کشور‌های مختلف اسلامی از این شبکه گفت: از ابتدای تأسیس این شبکه، کشور‌های مختلف اسلامی خواهان حضور در این شبکه بودند که با هماهنگی‌های انجام شده، امروزه تمامی کشور‌های اسلامی از جمله عراق، امارات، عمان و هندوستان مخاطب برنامه‌های این شبکه می‌باشند.

امیرحسین میرآبادی رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری نیز با اشاره به برنامه‌های دولت سیزدهم در ارتباط مؤثر با کشور‌های اسلامی و کشور‌های همسو گفت: رویداد‌هایی مانند شبکه تبادل فناوری D۸ می‌تواند سبب هم‌افزایی کشور‌های اسلامی باشد.

 در این نشست که به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس شبکه انتقال فناوری گروه D۸ برگزار شد، نمایندگانی از کشور‌های ایران، مصر، الجزایر، اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان و ترکیه حضور داشتند. برگزاری نشست‌های تبادل تجربیات در حوزه فناوری از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا