آمپر؛ اولین بازیگر کارخانه ملی نوآوری خودروهای برقی کشور است

معاون وزیر صمت، فعالیت‌های کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر را پیشرو در حوزه خودروهای برقی کشور دانست.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت در حاشیه بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر و دیدار با مدیران استارت‌آپ‌هاو شتاب‌دهنده‌های مستقر، به توانمندی‌های شتاب‌دهنده آمپر درایو اشاره کرد و گفت: کارخانه نوآوری آمپر به‌عنوان اولین بازیگر کارخانه ملی نوآوری خودرو‌های برقی کشور در این صنعت حضوری برجسته خواهد داشت.

وی تصریح کرد: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با برخورداری از مدیریت توانمند و بهره‌مندی از نیرو‌ها و تیم‌های خلاق و متخصصی که در بدنه خود دارد می‌تواند با سرعت و شتاب بیشتری با مجموعه صنعت کشور همکاری و فعالیت‌های مشترکی داشته باشد.

منطقی با اشاره به تمایز آمپر در مقایسه با سایر کارخانه‌های نوآوری کشور گفت: کارخانه نوآوری آمپر در نوع خود یک مجموعه منحصربه‌فرد است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: پروژه‌های موفق انتخاب‌شده در آمپر، بر مبنای مطالعه صحیح اولیه بوده و جهت‌گیری‌های انجام‌شده در بخش‌های هوشمند‌سازی، سبک‌سازی، برقی‌سازی، کاهش وزن، ADAS و کاهش تلفات جاده‌ای تماماً در راستای آینده‌پژوهی انجام‌شده است.

وی با اشاره به تلاش چند ساله مجموعه آمپر در زمینه نوآوری اظهارداشت: فلسفه وجودی آمپر این است که با نگاهی که به آینده دارد، پروژه‌های خود را تعریف و به سمت آن‌ها حرکت کند. صنعت خودرو در حال گذر از حالت مکانیکی به الکترومکانیکی و از حالت الکترومکانیکی به سطح تمام برقی و هوشمند است.

منطقی خاطرنشان کرد: آمپر با توجه به سطح دانشی که دارد می‌تواند از بازیگران اصلی این حوزه باشد.

در ادامه پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر، ضمن معرفی حوزه‌ها و بخش‌های مختلف فعالیت آمپر، استارت‌آپ‌های مستقر در کارخانه که در حوزه هوشمند‌سازی، سبک‌سازی، سامانه جامع پایش خودرو، جاده و راننده (ADAS) فعال هستند، به ایجاد فب‌لب تخصصی این حوزه در کارخانه اشاره کرد.

مهدی اکبرشاهی، مدیر شتاب‌دهنده آمپر درایو نیز گزارشی از پروژه‌های انجام‌شده و در حال انجام در حوزه صنعت خودرو ارائه کرد و از تلاش این شتاب‌دهنده بر حضور مؤثر و شناسایی اکوسیستم هوشمندسازی خودرو و خودرو‌های آینده توضیحاتی ارائه داد.

شایسته یادآوری است کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دوهزار مترمربع و در سه حوزه حمل‌ونقل، سلامت و سالمندی، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب‌لب تخصصی فعالیت می‌کند.

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر و بازدید از توانمندی‌های این مجموعه در جریان آخرین وضعیت شتاب‌دهنده‌ها و استارت‌آپ‌های این مجموعه نوآور قرار گرفت.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا