حمایت صندوق کارآفرینی امید از یک‌هزار طرح راکد و نیمه راکد

 مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از امضای تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از ۱۰۰۰ طرح راکد و نیمه راکد خبر داد و گفت: در طرح‌های توسعه‌ای کشور رشد ۸ درصدی در بخش‌های سرمایه‌گذاری جدید و بهره‌برداری از طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «نعمت اله رضایی» در گفتگویی اظهار داشت: آنچه عمدتاً کمتر تحقق می‌یابد سهم بهره‌وری است که باید سرمایه‌های راکدی که در کشور سرمایه‌گذاری شده به چرخه تولید برگردد.

وی افزود: بخشی از طرح‌ها در کشور یا راکد هستند و یا زیر ظرفیت اسمی خود (کمتر از ۵۰درصد) فعالیت می‌کنند و یا اینکه بیش از ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و نیاز به سرمایه‌گذاری جدید دارد تا به چرخه تولید برگردد، به همین دلیل تفاهم‌نامه‌ای بین صندوق کارآفرینی امید و نهضت احیاء به نمایندگی از معاونت توسعه روستایی برای حمایت از ۱۰۰۰ طرح منعقد شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به نظام اداری کشور گفت: شورای برنامه‌ریزی توسعه و کارگروه اشتغال سرمایه‌گذاری استان‌ها، طرح‌های نیمه‌تمام و راکدی را که واجد شرایط بهره‌برداری باشند را معرفی می‌کنند تا بعد از بررسی در چرخه حمایت قرار گیرند.

رضایی بیان داشت: سال گذشته از محل تبصره ۱۸ منابع مربوطه برای طرح‌ها تامین شده که بخشی در فرایند پرداخت تسهیلات و بخشی از طریق کارگروه‌های استانی در حال معرفی هستند.

وی حمایت صندوق کارآفرینی امید را از طرح‌هایی دانست که از نظر اندازه و مقیاس، طرح‌های خرد، کوچک و متوسط معیشت محور بوده و در مناطق محروم و روستایی هستند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر برنامه‌ریزی صندوق بر سیاست‌های بخشی متناسب با آمایش سرزمینی تصریح کرد: طرح‌های حمایت شده با تفاهم دستگاه‌های اجرایی بوده تا حمایت‌های لازم نیز از آنها انجام پذیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا