درباره حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از ۲ فناوری «هوش مصنوعی و زیستی»

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی، ‌فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور گفت: یکی از برنامه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، پرداختن به فناوری‌های مهم از جمله هوش مصنوعی و مهندسی زیستی است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، ‌فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور امروز جمعه در آئین افتتاحیه بخش دانش آموزی جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) در اصفهان، اظهار کرد: صاحبان اقتصاد و تاثیرگذاران آینده، کسانی خواهند بود که بر این دو فناوری مهم مسلط باشند.

وی اظهار کرد: هر تکنولوژی یک ویژگی خاص دارد، ولی همه آن‌ها یک مشخصه مشترک دارند و اینکه فناوری انسان‌ها را از درون ضعیف و از بیرون قوی و قدرتمند می‌کند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور افزود: یک مصداق آن «ماشین» به‌عنوان اولین فناوری است که بشر به آن دست یافت. انسان تا قبل از اختراع ماشین تمام کارهایش را با دست انجام می‌داد، ولی وقتی تکنولوژی ماشین آمد با وجود آنکه انجام کار‌های بزرگ را به‌دست گرفت، ولی بعد عضلانی انسان را ضعیف کرد.

وی ادامه داد: همچنین فناوری «شبکه‌های اجتماعی» به رابطه خانواده‌ها از درون آسیب زد و روابط فامیلی را گرفت و به جای آن ارتباطات بین‌المللی بزرگ را توسعه داد.

دهقانی افزود: فناوری هوش مصنوعی، مخاطبش قوه ذهن و تحلیل است و در آینده با توسعه هوش مصنوعی دو دسته انسان خواهیم داشت، افرادی که مقهور هوش مصنوعی هستند، به لحاظ ذهنی بسیار ضعیف می‌شوند، زیرا فکر و محاسبه و طراحی نمی‌کنند. در نقطه مقابل کسانی خواهند بود که اربابان و ایجادکنندگان هوش مصنوعی هستند که صاحبان حکومت‌های آینده خواهند بود.

به گفته وی، شاخه دیگر فناوری‌ها، تکنولوژی‌های زیست مهندسی است که سلطان فرمانروایی بر جسم انسان‌ها خواهد بود و سلول‌های بنیادی در زیر شاخه این فناوری قرار می‌گیرد که داستان بدن‌های زنده در آینده خواهد بود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور افزود: در مجموع انسان یک بعد جسمی ذهنی دارد که فناوری هوش مصنوعی، بعد ذهنی و فناوری زیستی، بعد جسمی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دهقانی افزود: بر این اساس یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، پرداختن به این فناوری‌های مهم از جمله هوش مصنوعی و مهندسی زیستی است.

وی استان اصفهان را سرزمین مردمانی سخت کوش، برنامه‌دار، برنامه‌ریز و باهوش عنوان کرد و افزود: بچه‌های اصفهان به‌واسطه وجود دانشگاه‌های خوب در استان علاقه‌مند هستند در اصفهان بمانند.

وی با اشاره به برگزاری این رویداد در حاشیه مراسم جایزه مصطفی (ص) گفت: برگزاری این رویداد مهم دانش آموزی در اصفهان در ترویج و به نمایش گذاشتن توان دانش آموزان در کشور نیز الگوساز خواهد بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا