البرز محمدی: ۸۹۰۹ میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای شرکت‌های تعاونی و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان صادر شد

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام خبر کاهش ۶۰ درصدی کارمزد تعاونی‌ها، گفت: در دولت سیزدهم، افزون بر هشت‌هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای شرکت‌های تعاونی و کسب و کارهای خرد و دانش‌بنیان صادر شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «البرز محمدی»، درباره خدماتی که صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در دولت سیزدهم انجام داده است، افزود: یکی از اقدامات مهم در این دوره صدور بیش از هشت‌هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای شرکت‌های تعاونی و کسب و کارهای خرد و دانش‌بنیان است که منجر به بیش از ۲۳ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: همچنین کاهش ۶۰ درصدی کارمزد صدور ضمانت‌نامه‌های شرکت‌های تعاونی به منظور توسعه چتر حمایتی در این بخش، از جمله مهم‌ترین اقدامات دولت سیزدهم در راستای توسعه بخش تعاون، اشتغال و سرمایه‌گذاری کشور است.

محمدی ادامه‌داد: از جمله سایر اقدامات مهم این صندوق، صدور ضمانت‌نامه تا سقف ۲۱۰ میلیارد ریال، اعطای حد اعتباری برای تعاونی‌های ممتاز تا سقف ۲۱۰ میلیارد ریال، تضمین طرح‌های روستامحور تعاونی دارای توجیهات لازم تا سقف ۱۰ میلیارد ریال بدون اخذ وثیقه ملکی، تخفیف ۳۰ درصد کارمزد برای متقاضیان خوش‌حساب و همچنین ایجاد خط اعتباری جدید ۲ هزار میلیارد تومانی برای تعاونی‌ها قابل ذکر است.

وی تصریح کرد: در حوزه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان نیز قدم‌هایی برداشته شده که از بین آن‌ها می‌توان به تضمین ۱۰۰ درصد تسهیلات کسب‌وکارهای دانش‌بنیان تا سقف ۱۰ میلیارد ریال اشاره کرد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون درباره اقدامات انجام شده در حوزه بانوان نیز گفت: تضمین طرح‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی بانوان بدون اخذ وثیقه ملکی تا پنج میلیارد ریال و تضمین اصل و سود تسهیلات خرد برای بانوان بر اساس تفاهم‌نامه با معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری بدون دریافت تضامین از جمله تلاش‌هایی است که برای تسهیل کار بانوان برداشته شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا