سپیده غفاری: زنان کارآفرین نیازمند یک مرکز بزرگ دائمی در استان البرز و شهرهای اقماری هستند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مشاور امور زنان و خانواده فرمانداری کرج تناسب ظرفیت های تولیدی زنان کارآفرین مرکزیت استان را با امکانات زیرساختی برای عرضه، نامتوازن دانست و گفت: مرکز عرضه تولیدات و مشاغل خانگی خیابان برزنت که تقریبا نیمه فعال است و پیش تر شناسایی شده بود پاسخگوی حجم تولیدات عرضه شدن بانوان نیست.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از برنا، سپیده غفاری، ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته، با انتقاد از طرح‌های پراکنده، مقطعی، فاقد ساختار منسجم، جزیره محور و کارشناسی نشده در میدان اجرا برای فعالیت‌های حوزه زنان و خانواده افزود: خروجی اقدامات جزیره‌ای کاملا مشهود است، از ۲ سال قبل مراکز مختلفی در سطح استان بعنوان محل عرضه تولیدات مشاغل خانگی بانوان شناسایی شده که مرکز کوچک خیابان برزنت در حصارک کرج که پیش تر محل عرضه میوه و تره بار بود بدلیل فقدان زیرساخت‌های ایمنی و وسعت کوچک، پاسخگوی جمعیت زنان تولیدکننده نبوده و از لیست مراکز دائمی حذف شد. 

وی با اشاره به محرومیت از وجود یک مرکز دائمی نمایشگاهی در کلانشهر کرج تصریح کرد: از بدو تشکیل استان البرز این دغدغه مطرح بوده و کماکان محل دائمی برای برگزاری نمایشگاه های مرتبط در استان از جمله نمایشگاه دائمی تولیدات زنان کارآفرین نداریم و این مهم بعنوان اولویت شهرها در شهرهای اقماری نیز باید اجرایی شود.

غفاری با اشاره به تاکیدات استاندار محترم در زمینه جانمایی نمایشگاه دائمی در استان خاطرنشان کرد: پارک های سطح شهر نیز بدلیل فقدان امکانات لازم مناسب فروش تولیدات این قشر نیست و باید یک مرکز دائمی بزرگ در مرکزیت استان که محل تردد عموم است و به پارکینگ دسترسی عمومی در کرج جانمایی شود. 

وی متذکر شد: زمانی که حتی متولی برای نظارت بر روند برگزاری نمایشگاه های فروش نیز پیش بینی نشده است نمی توان انتظار اقدامات اساسی در این زمینه داشت.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
برنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا